Zvyšujeme příspěvky v rámci Covid programu pomoci

03. 01. 2022

Klub svobodných matek zahajuje rok 2022 zvýšením finančních příspěvků. Nově mohou sólo rodiče žádat příspěvek na bydlení ve výši až 15 000 korun a částku až 5 000 korun ve formě příspěvku na nákup potravin. Reagujeme tak na velké zdražování, kterému v současné době všichni čelíme.

Rodiče samoživitelé se dlouhodobě potýkají s finančními problémy. Současné rostoucí ceny bydlení, energií, potravin a dalších služeb jsou tak dalším, pomyslným zářezem do jejich už tak napjatých rozpočtů. Sólo rodiče se nacházejí v existenčních problémech, o čemž svědčí zoufalé žádosti o pomoc, které každý den zpracováváme.

Rozhodli jsme se zvýšit příspěvky, o které je možné žádat. Nově v rámci Covid programu pomoci přispíváme částkou až 15 000 korun na náklady spojené s bydlením a až 5 000 korun na nákup potravin.

Když jsme v březnu 2020 spustili Covid program pomoci, nazvali jsme ho "mimořádný". Ani ve snu by nás tehdy nenapadlo, že z mimořádného se stane hlavní program pomoci. V rámci tohoto programu pomáháme rodičům samoživitelům už skoro 2 roky s úhradou nákladů spojených s bydlením a s nákupem potravin.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11