Žena.cz: Koronavirus a samoživitelky: Dlužím čtyři nájemné a nezaplatím školní potřeby

01. 09. 2020

V srpnu uspořádal Klub svobodných matek průzkum mezi rodiči samoživiteli, ze kterého vyplynulo, že díky koronakrizi přišla o zaměstnání jedna pětina z nich. Jedna třetina má po skončení krize příjem menší než 10 tisíc korun, druhá polovina má dluhy a jejich pravidelné splácení zvládá jen jedna pětina z nich.

Maminka Petra  ve svých 47 letech přišla díky koronaviru o práci a dluhy se jí hromadí, nyní dluží již čtyři nájmy. V podobné situaci je dvaatřicetiletá maminka Veronika.

"Zadlužení stále roste, dva měsíce po epidemii byla zadlužená jedna třetina samoživitelů, nyní je to už polovina, což je alarmující. Jenom v červenci se na naši neziskovou organizaci obrátilo přes 350 žadatelů o pomoc a srpnová situace je podobná. Nejčastěji nám chodí žádosti s prosbou o finanční pomoc na nájemné a potraviny, ale také na školní pomůcky vzhledem k blížícímu se návratu dětí do škol, objasňuje výsledky ankety ředitelka Klubu Dana Pavlousková.

Začátek školního roku stojí několik tisíc

Výdaje, které se na začátku školního roku na samoživitele hrnou jdou do řádů tisíců. Obavy, z čeho zaplatí svému sedmnáctiletému synovi školní pomůcky, má i právě zmiňovaná Petra z Ostravy. "Sice máme bezplatný vzdělávací systém, ale škola vyžaduje kromě klasických školních potřeb i papíry do tiskárny, po toaletní papír, mýdlo či kapesníky", objasňuje Petra.

Celý článek ZDE.

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Mělnická 109, Líbeznice 250 65
(logistický park, admin. budova 2. patro)
+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
ředitelka: Dana Pavlousková
Číslo účtu: 578344002/5500

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište nám

^