Vybrané příběhy, kde jsme v listopadu měli šanci pomoci

10. 11. 2020

Během prvního listopadového týdne jsme již rozdělili částku dosahující 200 tisíc korun. Bohužel situace se stále nelepší a žádosti, kdy maminky mají v peněžence posledních pár korun nejsou žádnou výjimkou.

Maminka Bára z Boskovic se stará sama o dvě dcery. Kvůli covidu, ale nedostává alimenty ani na jednu z dcer, protože oba tatínci přišli o práci. Přepočítává tak každou korunu, aby jí vyšly finance na potraviny a drogerii. Proto využila našeho programu pomoci a požádala si o příspěvek na potraviny.

Maminka Lucie z Bohušovic žije už rok sama se třemi holčičkami. S otcem dvou mladších dcer ukončila vztah kvůli domácímu násilí. Výživné, které má otec stanovené soudně, však neplatí, a proto je odkázána pouze na rodičovský příspěvek. Obrátila se na nás s žádostí o úhradu nedoplatku na energiích, který vystoupal na 9 tis., a které Lucie nevěděla, kde sehnat. Samozřejmě jsme jí vyšli vstříc.

Maminka Dita z Plzně se stará o 6letého syna Adámka. Od doby, co se syn narodil pracovala na DPP, ráno roznášela denní tisk a později po odevzdání syna do školky chodila uklízet. V červnu bohužel prodělala tříštivou zlomeninu nohy a od té doby dochází na rehabilitace, a i přes to není stále v pořádku. Bohužel roznášku nyní nezvládne absolvovat a peníze jí teď zoufale chybí. Otec Adámka přišel kvůli covidu o práci, tak Dita nedostává ani alimenty. Probouzí se strachem, aby zvládla další měsíc zaplatit nájem a měli se synem na jídlo. Klub jí proto přispěl na potraviny.

Maminka Naďa z Bořanovic odešla v lednu pod nátlakem od manžela. Dosud jsou ve sporném rozvodovém řízení a muž odmítá platit na děti a jakkoliv přispívat na jejich potřeby. Maminka pracuje na poloviční úvazek ve volnočasovém centru, a ještě si přivyděláváme na OSVČ jako grafik. Bohužel díky koroně je i méně zakázek, tak na jaře byla 4 měsíce doma pouze na ošetřovném a téměř nefakturovala. Dostala se tak do těžké životní situace. Občas jí vypomůžou rodiče nebo přátelé. Protože se obrátila na Klub, měli jsme šanci jí pomoci i my.

Maminka Klára z Chomutova se stará o své tři děti. Syn Matyáš má specifické vady učení. Doteď situaci zvládala, ale od září přibyly další náklady, takže se dostala úplně na nulu a nevěděla, jak dál. Alimenty od otce nechodí a po zaplacení nájmu jí zbyde sotva na jídlo pro rodinu. Vznikl jí dluh na energiích a do rodičovského příspěvku chybí ještě týden a bojí se, aby měla co dát dětem k jídlu. Proto se obrátila na nás.

Maminka Tereza z Vřeskovic žije sama se synem Matyášem. Je na dávkách a dostávala od otce výživné. Bohužel bývalý partner minulý týden zemřel, takže o část příjmu nyní přijde. Obrátila se na nás o pomoc, než se jí podaří současnou životní situaci stabilizovat.

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^