V srpnu jsme samoživitelům poskytli pomoc v rekordní částce přes 400 tisíc

03. 09. 2020

Pokoranivrové období se ukázalo být pro rodiče samoživitele finančně velmi náročným. Zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc a vydali jsme za jeden měsíc nejvíce peněz v tříleté historii fungování Klubu.

Prázdniny mají být ve znamení radosti a zážitků. To bylo také naším mottem, kterého jsme se drželi při poskytování pomoci v posledních měsících. Rozdali jsme přes 1000 vstupenek do zoologických zahrad a zábavních parků a umožnili jsme jet na letní tábor 132 dětem, souběžně s tím běžely i naše hlavní další programy finanční pomoci.

V srpnu jsme pak spustili naši kampaň Back to school, kdy hradíme dětem školní potřeby, obědy ve školních zařízeních a volnočasové aktivity. I díky pomoci od společnosti Commerzbank jsme mohli přispět na pomoc stovce rodin celkovou částkou 200 000 korun.

Jak vyplynulo z našeho aktuálního průzkumu v koronavirové krizi přibylo samoživitelek a samoživitelů s nízkým příjmem a dluhy. Zatímco před půl rokem s částkou do 10 tisíc měsíčně muselo vyjít 16 procent samoživitelů, nyní je to již 29 procent. Zadlužená je polovina těchto rodin a jen pětina z nich je schopna pravidelně splácet. Bohužel tato situace má tendenci se nadále zhoršovat a rodiny samoživitelů se dostávají do stále větších finančních problémů.

Také proto jsme prodloužili náš program pomoci COVID, kdy pomáháme rodičům s hrazením nájemného, energií a potravin. Celkem jen za srpen jsme poskytli dalších 200 000 korun rodinám zasaženým koronakrizí.