V roce 2021 jsme pomohli samoživitelům 10 miliony korun a 6 tunami materiální pomoci

11. 01. 2022

Naše nezisková organizace v roce 2021 rozdělila finanční pomoc ve výši 10,2 milionů korun mezi 1 338 neúplných rodin. Počet balíků s materiální pomocí ve formě oblečení se v uplynulém roce zastavil na čísle 2 426 a váha bez pár kilogramů ukázala 6 tun.

Finančně jsme každý týden podpořili desítky rodin, které nás žádali o pomoc zejména s úhradou nákladů spojených s bydlením. Kromě toho jsme v průběhu celého roku přispívali (a stále přispíváme) na potraviny, školní obědy, tábory a školy v přírodě, pořízení notebooků pro distanční výuku nebo třeba nové brýle či rovnátka.

Ve skladu materiální pomoci jsme se nejvíce zapotili v únoru. Během jediného týdne jsme zvládli sbalit a odeslat, případně vydat osobně, přes 50 000 respirátorů. O tom, jak dlouhá fronta na respirátory u nás ve Fashion charity shop byla, psal dokonce i Seznam.cz a další zpravodajské servery. Toto množství 1 400 kusů balíků zabralo přesně dvě a půl dodávky přepravní služby. Druhý největší nápor byl samozřejmě před Vánoci, kdy jsme odesílali mobily pro děti a kosmetické dárky pro sólo maminky. K tomu všemu jsme ještě zvládli materiálně podpořit 7 sociálních organizací, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

V roce 2021 jsme navázali spolupráci s novými partnery, kteří sólo rodiče podpořili finančně i materiálně. Vyřešili jsme stovky individuálních situací. Jednali jsme o tom, co by samoživitelům pomohlo, se zástupci Úřadu práce, Ministerstva práce a sociálních věcí a dalších institucí. Rodiče samoživitele se od jara mohli obracet na naši bezplatnou infolinku, která denně zpracovává desítky nejrůznějších dotazů. Právní zástupci pomáhali sepsat návrhy na svěření nezletilých dětí do péče a nejčastěji pomáhali získat dlužné výživné, taktéž byla v permanentním provozu naše bezplatná právní online poradna.

Během celého roku běžel projekt Akademie pro samoživitele OSVČ, v rámci kterého jsme skupině 26 sólo rodičů pomáhali postavit se v podnikání na vlastní nohy. Ať už se jednalo o již nastartované podnikání, které ale nefungovalo tak, jak by mělo nebo o úplný start od nuly. Díky Akademii má v tuto chvíli mnoho sólo rodičů skvěle fungující podnikání a nejsou již závislí na pomoci kohokoliv dalšího.

Během celého roku jsme věnovali pozornost medializaci témat, která jsou pro sólo rodiče nejpalčivější a podařilo se zrealizovat sérii rozhovorů pro televize, rádia, noviny a internetové servery. Klub svobodných matek se těší i oblibě u známých osobností. Za všechny můžeme zmínit ty, které nás podporující dlouhodobě např. Jitka Boho, Andrea Růžičková, Patrície Pagáčová a mnoho dalších.

Pro letošní rok máme opravdu hodně nových plánů a projektů a těšíme se, až vám je začneme postupně představovat.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

 

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^