V říjnu rekordní počet žádostí o pomoc za více než 1 milion Kč

10. 11. 2020

Druhá vlna koronaviru je v mnoha ohledech náročnější pro samoživitele, než byla ta jarní. Křivka pomoci od března stále stoupá a vše nasvědčuje tomu, že se jen nezastaví.

V říjnu jsme měli souběh dvou finančních programů pomoci. Jedním byl Back to School, kdy jsme dětem zajišťovali notebooky z důvodu povinné distanční výuky a zároveň i datové připojení formou přednabitých SIM karet a modemů. Druhým byl pak Covid program, ve kterém příspíváme 2 tisíce na potraviny nebo 5 tisíc na nájem, dle aktuální situace žadatele.

Říjen pak byl bezpochyby jedním z nejnáročnějších měsíců letošního roku. Jasně to bylo vidět na rekordním množství žádostí o pomoc, které jsme od samoživitelů tentokrát dostali. Finanční pomoc přesáhla částku jeden milion korun. Pomáhali jsme hrazením nájemného a kaukce na nové bydlení, nákupem potravin a opět příspěvkem na nákup notebooků s internetovým připojením. Počítače pak začaly nabízet i jiné společnosti, proto jsme tento program ukončili a vrátili se zpět k oblastem, které nyní samoživitele pálí nejvíce.

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion Charity Shop)
+420 702 019 159
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^