V červenci jsme pomohli sólo rodičům částkou 844 tisíc

09. 08. 2022

Částka, kterou jsme vydali na pomoc sólo rodičům v červenci, se zastavila na čísle 844 700 korun. Ta byla rozdělena mezi 95 rodin a pomohla s úhradou bydlení, potravin, táborů i školních pomůcek. V horkých letních dnech jsme se činili i ve skladu materiální pomoci. Do 113 neúplných rodin odešlo 565 kilogramů nejen oblečení. V červenci jsme odesílali i aktovky a školní batohy.

S čím nejčastěji pomáháme

Mít kde bydlet. To je nejdůležitější věc, kterou řeší každý. Proto každý měsíc nejvíce sólo rodičů žádá o pomoc právě s úhradou nákladů na bydlení. I když často dostávají pomoc od státu ve formě příspěvku na bydlení, zdaleka to nestačí. Normativní náklady, které jsou pro jeho výpočet použity, jsou vzdálené skutečné výši tržního nájmu. V červenci jsme pomohli 48 neúplným rodinám udržet si svůj domov.

Celková pomoc Klubu svobodných matek v letošním roce činí bez pár tisíc už 6 milionu korun.

"Ráda bych vás tímto požádala o pomoc s nájmem. Mé příjmy jsou rodičovský příspěvek 8 333, přídavek na syna 1 133, příspěvek na bydlení 2 667 a náhradní výživné 1 204 korun. Mezi mé výdaje patří nájemné ve výši 7 074, zálohy na energie 2 570 a splátka půjčky 2 374 korun. Půjčku jsem si musela vzít, abychom měli na vybavení bytu, který se mi podařilo sehnat bez kauce. Ale nebyla tu ani postel, skříň, prostě nic. Ze zbývajících třinácti stovek musíme každý měsíc vyžít - najíst se, umýt se, ošatit se... Však to znáte, jídlo a věci běžné denní potřeby. Moc vás prosím o pomoc." Maminka Romana a Dominik 2 roky

Aktovky všude kolem nás

V červenci jsme mimo pravidelných pátečních balíků oblečení expedovali i nové aktovky a školní batohy, které před prázdninami zaplnily náš sklad. Materiální pomoc obdrželo celkem 113 sólo rodičů a jejich dětí z celé České republiky. I když je léto v plném proudu, většina balíků obsahovala kromě šortek, šatů a triček i super teplé zimní bundy Husky.

"Dobrý den, chtěla jsem vám moc poděkovat za nádhernou aktovku, Anička z ní má obrovskou radost. Ubyla jedna obrovská, ta největší, položka z nákupního seznamu do školy. Opravdu moc jste nám pomohli. Jste zlaté, moc si vážíme vaší pomoci a jsem vám moc vděčná." Maminka Zdena a Anička 6 let

Děkujeme za červencovou finanční podporu společnosti Allen & Overy. Za materiální podporu patří naše poděkování firmám Husky, Messer Technnogas, Naše Maso a Ambiente. Děkujeme!

obchod Fashion Charity Shop
Dukelských hrdinů 34