Únos dítěte, 90 korun na hodinu a další příběhy

30. 07. 2020

Osudy dětí, ze kterých vás bude zároveň mrazit, ale i hřát u srdce, protože díky vaší pomoci se nám je v Klubu daří měnit.

Martin se sám stará o čtyři děti ve věku 9, 8, 7 a 3 roky. Poslat tři z nich na příměstský tábor a ulehčit mu tak od finančních starstí bylo pro nás automatickým rozhodnutím.

Eva se stará o desetiletého Dominika a šestiletou Valentýnku. Otec rodinu opustil a finančně se nepodílí. Děti toužily jet na skautský tábor, což jsme jim velice rádi umožnili.

Katka má v péči dcerku a pracuje jako uklízečka v kadeřnickém salonu na zkrácený úvazek, protože vinou korona krize o práci přišla. Bez alimentů a sociální podpory bohužel nemá dostatek prostředků, aby mohla zajistit dceři prázdninový tábor. Jejím přáním bylo splnit Viktorce sen, aby mohla jet na tábor a zažít tak krásné chvíle a měla co vyprávět kamarádům, až půjde do 1. třídy.

Dvanáctiletá Katka a šestiletá Eliška pojedou společně na příměstský tábor v Přerově. Po pěti letech bydlení po známých a azylových domech se jejich mamince podařilo postavit na vlastní nohy a našla si práci. Aby se mohla v zaměstnání zapracovat a holky měly zajímavý letní program, povedlo se obě poslat na společný příměstský tábor.

Tatínek Martin se sám stará o osmiletou Vanesku. Po velkých komplikacích je s ní sám od jejích 3 let. Bývalá partnerka alimenty neplatí. Jako vyučený kuchař pracuje ve školní jídelně v ZŠ kam chodí i jeho dcerka. Momentálně je s ní poprvé na dětském táboře, kde vaří a dcerka si užívá soutěže. Ráda by chodila na tanečky, ale na kroužky tatínek nemá prostředky. Proto jsme mu pomohli se zajištěním kroužku pro Vanesku.

Marečkova maminka přišla díky Covidu o práci a po dvou měsících bez příjmu došly i rodinné rezervy. Protože Mareček, stejně jako jeho kamarádi, toužil jet na letní tábor pod stan, pomohli jsme jeho mamince tábor uhradit, aby i on měl vzpomínky na léto.

Petra je rozvedená a zůstala sama se čtyřmi dětmi, na které jejich otec platí jen základní výživné. Děti trpí ADHD a péče o ně je psychicky i finančně náročná. Maminka jim chtěla udělat krásné léto a dopřát, aby si užily dětství naplno a měly na co vzpomínat. Proto jsme jejich tábor uhradili my.

Maminka šestiletého Fanouška a pětileté Elišky má brigádu, kde pobírá 90 korun na hodinu. Bohužel takovýto příjem nevystačí na úhradu táboru, ač se maminka snaží, jak se dá. Příspěvek na tábor pro děti byl pro nás samozřejmostí.

Anička je samoživitelka, která si přivezla z Bulharska syna po 4 letech komplikovaných bojů, kam ho unesl jeho biologický otec. Kvůli složité životní situaci se musela vzdát zaměstnání a všech našetřených prostředků. Na tábor jí logicky nezbývají peníze a syn se potřebuje začlenit mezi své vrstevníky a vytvořit si nová přátelství. Proto jede na tábor díky Klubu.