Únorová pomoc ve výši 819 tisíc korun zamířila do 108 rodin

01. 03. 2021

V nejkratším měsíci roku jsme pomohli celkem 108 rodinám, mezi které jsme rozdělili částku 819 000 korun. To je více než předchozí měsíc a vše nasvědčuje tomu, že tento rok bude pro nás ve všech směrech rokem rekordním.

Podobně jako minulý měsíc i tentokrát převažovali žádosti o pomoc s úhradou nájemného. V žádostech jsme často četli, že rodiny nemají peníze na úhradu nájemného, dluží zá nájem z předchozího měsíce (nebo i více) a navíc přišlo vyúčtování za energie, kde jim často vznikly nedoplatky. Zajímavé bylo, že v únoru se na nás s žádostí o finanční pomoc obrátil rekordní počet otců samoživitelů.

Covid program pomoci, v rámci kterého přispíváme samoživitelům částkou až 10 000 korun na úhradu nákladů spojených s bydlením nebo až 4 000 korun na nákup potravin, běží i nadále. Na konci února jsme navíc spustili mimořádný program pomoci, kde je možné žádat o finanční příspěvek na placenou zdravotní péči. Během jednoho týdne od spuštění programu jsme už pomohli zaplatit rovnátka několika dětem.

Poslední únorové dny se nesly ve znamení distribuce respirátorů, které nám pro samoživitele darovala společnost BTL. Informaci o tom, jak vše probíhalo, přineseme již brzy.

Toto vše by nebylo možné bez laskavé pomoci našich dárců z řad jednotlivců i firem. V únoru nás finančně podpořily společnosti UniCredit Bank, Ryxoo Universal a Zásilkovna. Materiální pomoc věnovala společnost BTL. Děkujeme.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11