Předchozí události


Co se u nás děje.

NEDÁVNÉ UDÁLOSTINadace Kooperativa darovala na nájemné samoživitelů 100 tisíc korun. Naše velké poděkování patří Nadaci Kooperativa, která podpořila náš program na příspěvek na nájemné částkou 100 tisíc korun💝.

CBRE opět podporuje samoživitele a přispěla jim 120 tisíc na nájem. Velké poděkování patří společnosti CBRE, která se rozhodla opětovně podpořit rodiče samoživitele. Tentokrát částkou necelých 120 tisíc korun, která bude rozdělena mezi 40 rodičů samoživitelů, kteří z důvodu koronavirové krize přišli o zaměstnání.

V našem eshopu můžete dětem koupit výlet nebo přispět na tábor. Vyrazit do ZOO nebo zábavního parku je pro většinu dětí běžná věc. To ale vždy neplatí v neúplných rodinách. Proto jim výlet můžete zaplatit s námi. 

V době pandemie vykupoval úřad od občanů šité látkové roušky za 50 Kč/ks, aby měl v první fázi dostatek roušek pro lékaře a pracovníky v sociálních službách. Nadbytečné roušky pak zpětně za stejnou cenu prodával občanům, kteří je potřebovali a utržené prostředky předal na dobročinné účely.

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.

Solidární zaměstanci Partners nám darovali stravenky v hodnotě 55 tisíc. Děkujeme zaměstnancům společnosti Partners, kteří jsou solidární s rodiči samoživiteli postiženými koronavirovou krizí – darovali nám stravenky v hodnotě 55 000 Kč, které vybrali mezi sebou. Děkujeme za úžasné gesto v těžkých časech!

Mezi naše skvělé partnery, bez nichž bychom nemohli dělat to, co děláme, se zařadila i společnost Amazon. Amazon podpořil částkou 150 tisíc korun náš program, ve kterém přispíváme samoživitelům na nájemné, a
několika z nich také zpříjemní náročné časy darováním elektronických čteček Kindle. 

Zajímá vás, jaká je naše bilance po dvou měsících korony?🙂 Od začátku krize jsme rozdělili mezi potřebné rodiče samoživitele přesně 765 tisíc korun❣️ V prvním programu jsme je podporovali částkou 2 000 korun na potraviny a léky, v druhé vlně pomáháme příspěvkem 5 000 korun na náklady na bydlení pro ty, kteří mají výpadek příjmů kvůli koroně.

Na dnešní schůzce s ministryní Janou Maláčovou jsme diskutovali ožehavou otázku programu Mimořádné okamžité pomoci a přinášíme aktuální informace.

Vzhledem k tomu, že obměňujeme sortiment našeho eshopu, rozhodli jsme se neprodané pejskové polštářky darovat dětem z dětského domova v Jablonném v Podještědí. Od skvělých zaměstnanců a vedení dětského domova víme, že děti byly nadšené a všechny zdejší mladší děti už mají svého pejska v postýlce.

S ohledem na pokračující situaci v souvislosti s uzavřením školských a vzdělávacích zařízení Klub svobodných matek dnes ukončil dosavadní program mimořádné pomoci na úhradu potravin. Nově je zahájen program, v rámci kterého bude rodičům samoživitelům v tíživé životní situaci spojené s nemožností docházet do zaměstnání a nutností zajistit péči o dítě, poskytovat jednorázovou finanční pomoc v maximální výši 5 000 korun na úhradu nájemného či nákladů spojených s bydlením.

Je to jízda, tři sta tisíc korun určených pro maminky a táty samoživitele v nouzi dnes ráno rozděleno🤗 Dobrá zpráva je, že díky nepřetržité pomoci soukromých dárců a za výrazné podpory firemních dárců, jako například oblíbeného prodejce elektroniky czc.cz, který umožňuje svým zákazníkům při koupi produktů přispět našemu Klubu, částku navyšujeme o dalších 100 tisíc a můžeme tak pomoci dalším. Děkujeme všem💕

I naše maminky se zapojily a šijí roušky jako o život, v první vlně jsme je distribuovali do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, severočeské nemocnice v Rumburku a Centra sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 5. Aktuálně roušky od našich maminek plní rouškomat v OC Westfield Chodov, kterému tímto moc děkujeme za skvělou příležitost a spolupráci.

Dnes jsou to přesně tři týdny, kdy jsme vyhlásili náš program mimořádné pomoci s celkovou částkou 200 000 korun pro 100 potřebných rodičů samoživitelů a doufali jsme, že vydrží aspoň měsíc. Je to jinak, peníze jsme rozdělili mnohem rychleji, dnes původní hranice padla. Jen díky štědrosti dárců z řad veřejnosti i firem se náš rozpočet navýšil o dalších 100 tisíc korun a můžeme v programu pokračovat. Ze srdce děkujeme všem, kteří nás podporují💝

Jeden z největších internetových obchodních domů Alza.cz nám dal skvělou možnost prezentovat náš program mimořádné finanční pomoci v rámci projektu Souhvězdí pomoci. Díky Alze a jejím zákazníkům budeme moci poslat peníze na jídlo a léky dalším rodičům samoživitelům, kteří patří v rámci současné koronavirové krize k nejvíce sociálně ohroženým skupinám.

Dnes běží 10. den od spuštění našeho mimořádného programu pomoci, který jsme aktivovali v důsledku aktuální situace s koronavirem, kdy se většina rodičů samoživitelů ocitla ve finanční tísni. Pro řadu z těch, kteří jsou nuceni čerpat ošetřovné, je situace téměř likvidační, neb aktuální výše této dávky jim často umožní zaplatit nájem a nezbývají žádné prostředky pro obstarání základních potřeb, jako jsou potraviny, léky, apod.

V důsledku aktuální situace v souvislosti s uzavřením školských a vzdělávacích zařízení Klub svobodných matek dnes ukončil dosavadní program pomoci na úhradu obědů ve školkách a školách, škol v přírodě a letních táborů. Nově je zahájen program, v rámci kterého bude rodičům samoživitelům v tíživé životní situaci spojené s nemožností docházet do zaměstnání a nutností zajistit péči o dítě, poskytovat jednorázovou finanční pomoc ve výši 2 000 korun pro zajištění základních potřeb dětí, jako například potravin.

Od 13.1.2020 zahajujeme program, zaměřený na finanční pomoc potřebným rodičům samoživitelům v podobě úhrady obědů jejich dětí ve školkách a školách, škol v přírodě a letních táborů. Program bude aktivní do 30.6.2020.

Máme obrovskou radost - letos náš Klub svobodných matek zajistil vánoční dárky ? pro 200 dětí, což je jednou tolik oproti minulému roku! Dětská vánoční přání byla rozmanitá od plyšáků přes panenky, lega, sportovní hry až příkladně k tabletu, díky kterému může jeden kluk v 5. třídě konečně začít dělat úkoly z informatiky doma a ne ve škole po vyučování. Je pravda, že některé děti nám jako své vánoční přání napsaly "COKOLIV"....
Nic z toho by ale nebylo možné bez našich partnerů a stovek dárců, kteří nám pomohli tuhle velkou věc uskutečnit? Moc děkujeme společnosti Bonami za charitativní bazar a úspěšnou kampaň #dikymamizavanoce, velikánské poděkování patří Noře Fridrichové, pod jejíž taktovkou se uskutečnila charitativní knižní burza v divadle La Fabrika za výrazného přispění týmu z České televize. Velkou pomoc pro nás znamenala iniciativa Asociace společenské odpovědnosti a Westfield Chodov. Veleúspěšný byl projekt ve spolupráci s IKEM, kdy z prodeje každého IKEM náramku šla částka 100 korun na vánoční dárky. Nesmíme opomenout ani firmu Zásilkovna, která nám výrazně ulehčila odesílání vánočních dárků. A "last but not least" naše velikánské poděkování patří vám všem dárcům jednotlivě, kteří jste nám pomáhali příspěvky nebo nákupem v našem eshopu nejen na vánoce, ale i průběhu celého roku? Finance, které naše organizace získala nad rámec nákladů na vánoční dárky, budou použity v programu prvního pololetí 2020, kde budeme opět platit dětem obědy, školy v přírodě, letní tábory a vše, co bude třeba. Krásné vánoce všem??

IKEM se letos rozhodl podpořit Klub svobodných matek a usnadnit situaci rodičům samoživitelům, kteří jsou zastoupeni i v řadách zaměstnanců IKEM. Společně jsme vytvořili speciální náramek z bílého malajského nefritu se Swarowski srdíčkem a korálkem z chirurgické oceli (https://www.klubsvobodnychmatek-obchod.cz/naramky-z-mineralu/naramek-ikem/). Výtěžek z prodeje náramku využijeme k nákupu dárků pro 100 dětí v rámci akce Plníme vánoční přání dětem z neúplných rodin.

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Mělnická 109, Líbeznice 250 65
(logistický park, admin. budova 2. patro)
+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
ředitelka: Dana Pavlousková
Číslo účtu: 578344002/5500

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište nám

^