Tři čtvrtě milionu korun rozděleno v dubnu

04. 05. 2022

V dubnu jsme odeslali finanční pomoc do 83 rodin, mezi které jsme rozdělili částku 740 011 korun. Rostoucí životní náklady už dostávají na kolena i ty sólo rodiče, kteří doposud zvládli (s vypětím všech sil a několika brigád) pravidelné měsíční náklady hradit bez pomoci. Bohužel, v dubnu už byli i oni nuceni obrátit se s žádostí o pomoc na naši neziskovou organizaci. A zdražování stále pokračuje...

Nejvíce žádostí, které Klub svobodných matek dostává, se týká pomoci s úhradou bydlení. V těsném závěsu jsou žádosti o příspěvek na nákup potravin. S blížícími se prázdninami se zvyšuje i počet žádostí o pomoc s úhradou letního tábora pro děti. Ty pomáháme sólo rodičům hradit už dva měsíce.

Nezaháleli jsme ani ve skladu materiální pomoci. Během uplynulého měsíce se náš sklad hned několikrát zcela zaplnil dámským a dětským oblečením a během pár dnů opět vyprázdnil. Dodávky přepravní služby od nás odjíždějí pravidelně zcela zaplněné. V dubnu jsme zvládli poslat balík radosti v podobě nových, slušivých kousků celkem 136 příjemcům. Těm jsme doručili 680 kilogramů oblečení.

"Dobrý den, chtěla jsem strašně moc poděkovat za vaši rychlou finanční pomoc. Vy jste vážně andělé. Moc jste nám teď pomohli. Pomůže nám to teď vyřešit momentální tíživou situaci. Moc si toho vážím a opravdu moc děkuji. Je teď hodně těžká doba, věřím, že teď máte hodně žádostí a smutných příběhů a smekám před váma. Budu se snažit svoji situaci řešit, ať už nemusím otravovat, je mi trapné žádat o peníze. Ono být samoživitelka v plném invalidním důchodu a každý měsíc infuzní léčba v téhle těžké době, je špatná kombinace. Ale řeším to. Dnes jsem měla pohovor na brigádu alespoň 2x týdně na dohodu v knihovně jako knihovnice. Zítra mi dají vědět. Bohužel mám handicap, léčbu, dítě, tak si budu moc přát, ať to vyjde, alespoň nějaký přivýdělek. Zítra se dozvím výsledek, tak držte prosím pěsti. Moc se všichni opatrujte." Maminka Renáta a Adéla 11 let.

A my se k poděkování připojujeme a za dubnovou finanční podporu děkujeme společnosti Etnetera Activate

Materiální pomoc nám darovali společnosti Česká spořitelna, Stillking FilmsPink Bubble, Naše Maso a Ambiente. Děkujeme.

KANCELÁŘE A OBCHOD PRAHA

obchod Fashion Charity Shop