Tento týden jsme mohli pomoci 20 rodinám finančními příspěvky v celkové výši 94 tisíc korun

11. 09. 2020

Rozdělili jsme  finanční příspěvky v celkové výši 94 tisíc korun. Největší zájem byl o školní potřeby a příspěvek na nájemné.

Zde je několik z příběhů, kde jsme měli šanci, alespoň trochu pomoci.

Maminka Veroniku se rozešla v lednu s otcem svých dvojčátek Tomáškem a Ellinkou. Bohužel jako mladá se zamilovala a dostala se kvůli partnerovi do dluhů a nyní řeší insolvenci. Bydlí s dětmi u svých rodičů, kteří jí přispěchali na pomoc. Otec na děti neplatí výživné a jeho dluh se stále zvyšuje, ač si sám užívá a jezdí na zahraniční dovolené.

Tatínek Milan má 2 měsíční miminko, o které se stará od jeho narození. Mateřská a příspěvek na bydlení však nestačí pokrýt všechny náklady. Ze dne na den musel opustit zaměstnání, a proto se dostal do finanční tísně. Hrozí mu nyní výpověď z bytu.

Maminka Vendula je handicapovaná. Kvůli koronaviru se navíc dostala do insolvence, také protože, dostla výpověď z práce. Přišla i o byt, protože nezvládala platit hypotéku. Nyní je v nájmu a bez příjmu.

Maminka Lenka žije pouze s dcerkou Soňou. Deset let se starala o těžce nemocnou maminku, která loni bohužel zemřela. Tato těžká životní situace způsobila rozchod otcem dcery a následně ji dostala do složité finanční situace. S dcerou se ocitly bez bydlení a zůstaly na ubytovně. Díky státnímu zdravotnímu ústavu, který ji zaměstnal, jim byl přidělen byt. Bohužel příjmy, které má jí nepokryjí náklady na živobytí. Má přislíbeno druhé zaměstnání, ale zatím dluhy jen narůstají.

Maminka Květa dostala v práci výpověď ze zdravotních důvodů. Od března je vedena na Úřadě práce, ale již půl roku nemůže najít zaměstnání, ač spolupracuje s personální agenturou. O podporu v nezaměstnanosti přišla v červenci. V péči má šestiletého Ondru a donedávna u ní bydlel i starší syn se svou přítelkyní. Bohužel tím se jí započítávaly do i jejich příjmy, tudíž nedosáhne na příspěvek od státu. V srpnu si musela půjčit od příbuzných na oblečení a školní potřeby pro svého prvňáčka.

Pavlíně zemřel v červenci manžel a zůstala sama se školou povinnými dětmi. Bohužel finance nestačí a žádosti o vdovský a sirotčí důchod či hmotnou nouzi se vlečou a Pavlína tak zůstala v této složité situaci i bez prostředků.

Jsme rádi, že díky našim laskavým dárcům pomáháme měnit i tyto příběhy.