Státní fond rozvoje bydlení půjčuje i samoživitelkám

03. 08. 2020

Potřebujete doma provést nějaké opravy a nemáte na to rezervu ve vašem finančním rozpočtu? Málokdo ví, že půjčku matkám samoživitelkám poskytuje i Státní fond rozvoje bydlení.

Státní fond rozvoje bydlení půjčuje občanům peníze na opravy bytu nebo domu za velmi vztřícných podmínek s jedním ručitelem.

Konkrétně v jeho Programu 150, který je určen pro osoby mladší 36 let, které potřebují modernizovat nebo rekonstruovat vlastní byt či dům a pečují o dítě mladší 15ti let. Půjčku lze poskytnout až do výše 300 000 korun s úrokem pouze 2 % ročně nebo 1,2 milionu na pořízení bytu.

Na co lze úvěr čerpat?

• rozšíření bytu o další místnosti
  • opravu nebo vybudování koupelny
  • opravu nebo výměnu ústředního topení a kotle
  • opravu nebo výměnu dveří, podlah, schodiště
  • opravu omítek, vymalování
  • pořízení a instalace kuchyňské linky, vestavěných spotřebičů a vestavěných skříní.

Úvěr lze čerpat až do 10 let od doby zahájení čerpání a v případě závažných důvodů, jako například nemoci nebo ztráty zaměstnání, Fond umožňuje přerušit splácení úvěru až po dobu 2 let.

Fond přijímá žádosti průběžně během celého roku, půjčky poskytuje žadatelům z celé České republiky a vedení úvěru, jakož i konzultace odborníků Fondu jsou zdarma.

Velmi vstřícné je i zajištění vašeho úvěru, potřebné je mít ručitele ne staršího 55 let s minimálním průměrným čistým měsíčním příjmem ve výši 10 000 poslední tři měsíce.

Kompletní souhrn informací je dostupný přímo na webových stránkách Státního fondu rozvoje bydlení: http://www.sfrb.cz/programy-a-podpory/program-150/?L=0