Srpnová finanční injekce pro 102 rodin

06. 09. 2022

Mezi sólo rodiče a jejich děti jsme v srpnu rozdělili částku 948 168 korun. Zatímco děti z neúplných rodin si užívaly prázdniny na táborech, na které jsme jim přispívali, my jsme se činili. Během dvou prázdninových měsíců jsme do potřebných rodin odeslali finanční pomoc v neuvěřitelné výši skoro 1,8 milionu korun.

Finanční dno

V tíživé finanční situaci už se nyní ocitlo i mnoho sólo rodičů, kteří dosud zvládali svou situaci řešit sami. Tvoří celou třetinu těch, kterým jsme v uplynulém měsíci pomohli. Není se co divit. Neustále rostoucí ceny základních životních nákladů dostávají na kolena i úplné rodiny, kde jsou na výdaje dva dospělí. Sólo rodič musí nájem, energie, potraviny, školní obědy, kroužky a další a další uhradit sám.

Začátek školního roku

Víme, jak nákladné je vybavit školáky na nový školní rok. Proto již tradičně, pomáháme nyní v rámci programu Back to school. V rámci tohoto programu pomoci přispíváme na školní vybavení, zaplacení obědů, kroužků nebo na nákup IT techniky.

"Dobrý den, já se omlouvám, ale nevím, co mám říct. Jsem hrozně moc ráda, vděčná a v šoku. Já jsem nedoufala, že by to vyšlo i jen z části. Zkusila jsem to a jen doufala. Hrozně moc děkuji, opravdu. Budu moc synovi koupit oblečení do školy a židli ke stolu, aby se mohl učit. Jsem opravdu vděčná a jsem vám dlužná. Je to moc peněz a já je budu moc schovat i na nájem a poplatky. Děkuji." Maminka Nikola, Nikolas 6 let a Viktorie 1 rok

Jak si vedeme

Od začátku letošního roku jsme rozdělili mezi sólo rodiče a jejich děti celkovou částku 6,89 milionu korun. A k tomu jsme přidali několik tun krásného oblečení. Každý balík s materiální pomocí ušetří sólo rodiči klidně i několik tisíc za pořízení nového oblečení.

"Dobrý den, chtěla bych vám za mě a dceru neskutečně moc poděkovat za vaši pomoc, kterou jste nám poskytli. Jelikož jsem se dostala do finanční tísně, kdy bohužel nemám na nájem, tak vy jste nám opravdu moc pomohli. A já se tak nedostanu do dluhů, kterých se tak strašně moc bojím. Moc si vážím toho, co pro nás matky samoživitelky děláte a jednou, až na tom budu lépe, budu pomáhat i já ostatním. Děkujeme." Maminka Naděžda a Karolína 14 let

V srpnu nás finančně podpořili Zebra Technologies CZ a manželé Šenkyplovi. Děkujeme!

Materiální pomoc jsme v srpnu odbrželi od společností Potex, JTI, Eurowag, Naše Maso a Ambiente. Děkujeme!

obchod Fashion Charity Shop
Dukelských hrdinů 34