Rozumíte si s vaší kadeřnicí? Předejděte omylům, řekněte jí přesně, co potřebujete

18. 07. 2020

Najít společnou řeč se svou kadeřnicí může být někdy složitější, než se zdá. Je třeba si vzájemně ujasnit, co znamená zastříhnout konečky vlasů nebo jakou chcete přesně barvu melíru. 

Nejspíš se po koronaviru těšíte ke své kadeřnici a už přemýšlíte, jaký model si necháte vytvořit na hlavě. Sestavili jsme několik tipů, jak si vzájemně porozumět, aby se z hlavy nestalo vrabčí hnízdo. 

Zastřižení konečků 

Zastřižení konečků vnímá každý jinak. Vysvětlete své kadeřnici, zda si přejete jen ozdravit své vlasy, nebo vám zastřihne klidně i pět centimetrů, což by vás asi nepotěšilo. Všechno je o domluvě, musíte se ale přesně vyjádřit předem, než bude katastrofa na světě.   

Melír vlasů 

Každá chceme občas experimentovat a melír se zdá nejvhodnější volbou. Kadeřnice ale vidí melír jinak než vy, je potřeba jí přesně vysvětlit, jaké máte plány, které prameny chcete obarvit, jak má dopadnout výsledek. Velmi podstatné je vyjasnit si přesně odstín barvy. Nejlepší je přinést si fotku, kterou jste se inspirovala.  

Chci něco nového 

Nejhoší zadání je "chci něco nového". Určitě máte určitou představu, co nového chcete, řekněte ji kadeřnici přesněji! Pokud se posadíte a čekáte jako to dopadne, můžete být nemile překvapena. Takové zadání nemají rády ani kadeřnice, nevědí, co tím myslíte a snaží se improvizovat. A improvizace uškodí pouze vám, protože budete několik týdnů nebo měsíců účes nosit.

Je to jako v životě

Asi tomu neuvěříte, ale komunikace s kadeřnicí je hodně podobná celému životu. Nestyďte se vždy přesně říct, co potřebujete, usnadníte si život. Mnoho nedorozumnění začíná právě u toho, že se vám zdá složité vysvětlovat, jak se cítíte, nebo jaké jsou vaše cíle. A TO JE CHYBA! Buďte sama sebou, nikdo vás neukousne. 

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion charity shop)

+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
Číslo účtu: 578344002/5500
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^