Rozhlas.cz - Automatky: Žádné kroužky ani ovoce pro děti. Proč českým samoživitelkám hrozí chudoba?

01. 11. 2018

Dana Pavlousková před rokem založila neziskovou organizaci s názvem Klub svobodných matek a stejnojmennou facebookovou skupinu, kde se aktuálně sdružuje více než 7000 žen. V květnu letošního roku zaujala pozornost médií a veřejnosti výsledkem průzkumu Jak se žije matkám samoživitelkám v ČR. Dana Pavlousková přijala pozvání do Automatek.

„Průzkum byl totální průšvih. Aby někdo svým dětem nemohl kupovat ovoce a zeleninu, tak to je v 21. století šílený průšvih. Maminky také nemůžou dětem vůbec platit základní školní aktivity, děti nemůžou chodit na kroužky, nemůžou ani jet na školu v přírodě, protože ty maminky na to nemají. A k našemu překvapení a hrůze existují maminky, které nemůžou dětem platit ve školkách a školách obědy, a to byla právě naše poslední aktivita, kdy jsme poslední měsíc a půl platili obědy těm, kteří to potřebují, z peněz našich dárců,“ říká Dana Pavlousková.

Po zveřejnění čísel ze zmiňovaného průzkumu se začala svobodným matkám věnovat média i politici. Na stole sněmovny leží tolikrát skloňované zálohované výživné. „Posun ve věci zálohovaného výživného, to je třináctá komnata maminek, výživné totiž pobírá pouze každá druhá. Ale i když to výživné pobíráte, nemusí to být vždy výhra, průměrná výše podle našeho průzkumu jsou dva tisíce korun,“ dodává Dana Pavlousková.

Celý přepis článku včetně audio verze rozhovoru ZDE.

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Mělnická 109, Líbeznice 250 65
(logistický park, admin. budova 2. patro)
+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
ředitelka: Dana Pavlousková
Číslo účtu: 578344002/5500

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište nám