Rok 2023 = více než 11 milionů korun pro samoživitele v nouzi

08. 01. 2024

Rok 2023  byl z pohledu námi poskytnuté finanční pomoci rodinám sólo rodičů v nouzi opět velmi náročný, protože podle předběžných odhadů překonala stejně jako v předcházejícím roce přes částku 11 milionů korun. Konkrétně v prosinci jsme pomohli částkou 563 364 korun, kterou jsme rozdělili mezi 57 rodin samoživitelů v rámci finančního příspěvku na bydlení (nájem, energie) nebo potraviny, zároveň jsme zajistili v rámci našeho Vánočního stromu přání na 500 vánočních dárků pro děti, kterým jsme tak pomohly zažít ty správné nezapomenutelné vánoce.

Prosinec je pro nás vždy nejnáročnějším obdobím roku, a to především z důvodu finiše našeho tradičního vánočního programu, kdy se snažíme zajistit vánoční dárky pro co nejvíce dětí, a to jak zasláním konkrétního dárku, finančním příspěvkem nebo propojováním dárců a potřebných rodin. Tímto moc děkujeme všem, kteří se do letošního vánočního programu pomoci zapojili, a to jak z řad široké veřejnosti, tak spolupracujících firem, velmi si této pomoci vážíme.

Velký úspěch opět zaznamenal druhý ročník našeho Vánočního stromu přání na našem charitativním eshopu Fashion Charity Shop, kdy jsme celý podzim sbírali konkrétní přání dětí, která by jim udělala pod vánočním stromečkem radost a tato se prostřednictvím našeho charitativního eshopu a velké podpory dárců postupně plnila. Hlavními partnery tohoto projektu byly společnosti Vodafone, Česká spořitelna a Nestlé, jejíž zaměstnanci velmi výrazně přispěli k tomu, že více než pět stovek dětí z rodin samoživitelů mělo hezké Vánoce.

Velkou radost jsme měli i z naší trádiční vánoční akce, kdy více než 5 desítek pražských maminek si přišlo vyzvednout vánoční dárky pro děti osobně do naší Oděvní banky a všichni dohromady jsme si na chvilku odpočinuli od předvánočního shonu:)

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^