Rádio Praha: Nakoupíte a podpoříte rodiče samoživitele. Klub svobodných matek otevřel další charitativní obchod

11. 03. 2023

Nezisková organizace Klub svobodných matek dlouhodobě podporuje rodiče samoživitele a jejich děti. V Praze otevřela už druhý charitativní obchod, tentokrát zaměřený na dětské věci. Ty tu nejen koupíte, ale můžete je přijít i darovat. Peníze z prodeje pak pomáhají sociálně slabším rodinám.

V novém obchodě Fashion Charity Shop v ulici Pplk. Sochora v Praze 7 pracuje jako prodavačka paní Gabriela, má čtyři děti a stará se o ně sama. Stejně jako jí pomohl Klub svobodných matek třeba i samoživitelce Kláře Bílé. „Byla jsem zařazena do jejich programu na podporu podnikání, protože jsem šperkařka a zrovna v tu dobu jsem procházela nejtěžším obdobím. Kvůli svému onkologickému onemocnění jsem absolvovala ozařování a chemoterapii. Takže za mě spokojenost. A samozřejmě většinu svého oblečení a oblečení mých dvou synů nosím jim a vyměňuji si tam svůj šatník,“ chválí si.

Kromě holešovického obchodu má organizace ještě další dvě charitativní provozovny, jednu v Praze, druhou v Hovorčovicích. „Z těchto výtěžků pomáháme finančně naplnit samoživitelům ledničky, pomoc s úhradou nájmu energií, obědy dětí ve školách, školkách, kroužky, letní tábory a podobně,“ říká projektová manažerka organizace Andrea Kaňáková.

Celou reportáž si můžete poslechnout ZDE

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^