Podpořili jsme už tisíce rodičů a dětí


Přečtěte si některé příběhy rodičů samoživitelů a jejich dětí, kterým jsme našimi příspěvky pomohli bojovat s nepřízni osudu. Přidejte se k nám!

  Chci podpořit děti

Pár slov díků, která nám udělala radost

V této komplikované době hraje solidarita obzvlášt důležitou roli. A naši dárci to vědí. Proto máme radost, že se i my s nimi můžeme podělit o slova díků od našich maminek.

První džusy od Frutisima jsou doma

Vitamínová pomoc pro maminky samoživitelky, které jsou nyní učitelkami, kuchařkami, uklízečkami nebo kamarádkami na plný úvazek.

Další z 300 ks notebooků má svého spokojeného majitele

A distanční výuka je zase o kousek jednodušší. Rozdali jsme 300 notebooků dětem napříč základními školami v celé republice.

V říjnu rekordní počet žádostí o pomoc za více než 1 milion Kč

Druhá vlna koronaviru je v mnoha ohledech náročnější pro samoživitele, než byla ta jarní. Křivka pomoci od března stále stoupá a vše nasvědčuje tomu, že se jen nezastaví.

Vybrané příběhy, kde jsme v listopadu měli šanci pomoci

Během prvního listopadového týdne jsme již rozdělili částku dosahující 200 tisíc korun. Bohužel situace se stále nelepší a žádosti, kdy maminky mají v peněžence posledních pár korun nejsou žádnou výjimkou.

V rámci programu Back to school jsme pomohli rodinám školáků s distanční výukou částkou 1 568 000 korun

Uzavření škol a s tím související distanční výuka byla strašákem mnoha rodičů samoživitelů. Díky dárcům se nám podařilo toto situaci ulehčit třem stovkám rodin.

AKTUÁLNÍ COVID PROGRAM: Příspěvek 2 000 Kč na potraviny nebo 5 000 Kč na nájem

V reakci na aktuální situaci a potřeby rodin samoživitelů ukončujeme k dnešnímu dni program: Příspěvek na nákup notebooků a vracíme zpět Covid finanční příspěvek.

V rámci distanční výuky jsme již poskytli pomoc v hodnotě 1,5 milionu korun

S nastalou distanční výukou jsme se rozhodli vyčlenit, zatím, největší částku na pomoc samoživitelům na nákup počítačů do nejslabších sociálních rodin.

Distanční výuka a nedostatek IT techniky situaci pro mnoho samoživitelů ještě zhoršil

V uplynulých dnes jsme soustředili naši pomoc hlavně na zajištění IT vybavení pro školáky s povinnou distanční výukou. Zde jsou některé z příběhů, které se k nám prostřednictvím žádostí dostaly.

Rozdali jsme notebooky za 1 milion korun

Jelikož z naší interní ankety vyplynulo, že téměř polovina samoživitelů nemá dostatečné technické vybavení pro své děti, rozhodli jsme tuto situaci pomoci řešit.

Poděkování, která nás utvrzují v tom, že to má smysl

Tento týden jsme začali s distribucí notebooků pro rodiny samoživitelů. Jedno z milých poděkování, které nám udělalo skutečně radost.

V září jsme rozdělili částku 582 tisíc korun mezi rodiče a děti z neúplných rodin

Za uplynulý měsíc jsme rozdělili tuto nemalou částku mezi 93 rodin rodičů samoživitelů. Nejvíce žádostí se týkalo pomoci na bydlení či úhradu nedoplatků za energie. Vliv jarní vlny Covid krize byl zcela evidentní.

Pomáhejte s námi


Takové jsou typické příběhy, se kterými se setkáváme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Další týden a 14 rodin, kterým jsme finančně mohli pomoci

V uplynulém týdnu jsme rozdělili mezi samoživitele přes 80 tisíc korun. Největší množství žádostí se týkalo příspěvku na bydlení, protože vliv koronakrize znamenal velký zásah do rozpočtu samoživitelů, se kterým se musí nadále potýkat.

Maminka Petra, řeší svoje velké zdravotní problémy a nyní i její Matyášek bojuje v nemocnici se zánětem ledvin. Finance pochopitelně začínají docházet, i když přes svoji invaliditu pracuje na zkrácený úvazek. Tatínek alimenty neposílá a Petra se zpozdila s placením nájemného. Bylo pro nás samozřejmé jí i tentokrát pomoci.

Maminka Andrea je už roky sama na výchovu svých dvou dětí. Vzhledem k chybějícím financím se stěhovala tento měsíc do menšího bytu. Bohužel musela zaplatit kauci a z výplaty prodavačky a příspěvku na bydlení ji částka stejně nestačí. K tomu náklady na začátek školního roku také znamenaly citelný zásah do rodinného rozpočtu.

Maminka Věrka je sama s 15ti měsíčním synem. Otce, vzhledem k jeho minulosti a jeho způsobu života, nemá syn ani v rodném listě. Před Covidem měla nastoupit do prodejny zeleniny na brigádu jako pokladní. Bohužel majitel krám zavřel. Možnost pravidelného hlídání nemá. Ze svého RP zaplatí synovi potřeby, insolvenci a na ostatní výdaje to většinou zbyde jen tak tak. Nyní se dostala do situace, kdy jí vznikl dluh na nájemném. Na přiznání státního příspěvku stále čeká.

Tatínek Zdeněk pracuje jako uklízeč, ale uživit tři děti je nad jeho možnosti. Na začátku školního roku vybavil děti do školy a zaplatil obědy, nyní ho ještě čeká doplatit plavání pro syna Zdeněčka, družinu pro Elišku a další školní potřeby pro nejstarší Jitku. Maminka soudem přiznané výživné neplatí a ani jinak nepřispívá.

Maminka Veronika je od ledna OSVČ, bohužel přes léto měla minimum klientů. Tatínek dětí od dubna přestal platit alimenty a nyní čeká, zda se jí pomocí návrhu na exekuci podaří dlužné výživné vymoci. Finanční rezervu již vyčerpala, proto se obrátila na Klub s prosbou o pomoc. Dříve aktivně pomáhala potřebným, ale nyní se dostala do situace, kdy sama pomoc potřebuje.

Další maminka Veronika nás požádala o příspěvek na potraviny, protože vzhledem dlouhodobé nemoci je nyní nezaměstnaná. Výdaje se kupí a maminka se dostala do situace, kdy se dále musí zadlužovat, aby situaci zvládla. Bohužel to je realita pro velké množství samoživitelů, kteří si musí finance půjčovat a následně nemají na jejich splácení. 

 


Maminka Andrea s dětmi mají díky Klubu střechu nad hlavou

Maminka Andrea se musela s dětmi přestěhovat do menšího bytu kvůli výši nájmu. Bohužel náklady jsou i tak vyšší než její příjmy a dostala se tak do nepříjemné situace, buď školní potřeby pro děti nebo střecha nad hlavou. Naštěstí vše dobře dopadlo.


Tento týden jsme mohli pomoci 20 rodinám finančními příspěvky v celkové výši 94 tisíc korun

Rozdělili jsme  finanční příspěvky v celkové výši 94 tisíc korun. Největší zájem byl o školní potřeby a příspěvek na nájemné.


Jezdili jste jako děti na tábory? Letos mělo možnost jet i 132 dětí našich samoživitelů

Celkem jsme za letošní prázdniny vypravili 132 dětí z rodin samoživitelů. Celková částka na tábory, kterou jsme díky našim dárcům mohli mezi rodiče rozdělit byla ve výši přes 511 tisíc korun.


V srpnu jsme samoživitelům poskytli pomoc v rekordní částce přes 400 tisíc

Pokoranivrové období se ukázalo být pro rodiče samoživitele finančně velmi náročným. Zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc a vydali jsme za jeden měsíc nejvíce peněz v tříleté historii fungování Klubu.


Katka a Oliver byli poprvé v životě ZOO Praha

Upřímné poděkování, které udělá radost. V rámci program Letních zážitků jsme rozdali přes 1 tisíc vstupenek do zoologických zahrad a zábavních parků.


A škola může začít. Program Back to school je v plném proudu

Poukázky od společnosti Lidl v rámci akce Back to school mají další spokojené majitele.


Stále pomáháme tam, kde to nejvíce potřebují

Začátek školního roku se blíží, proto již nyní hradíme obědy ve školách / školkách, přispíváme na nákup školních potřeb a kroužků.

Dobrý den, nevím, jestli k vám tento e-mail doputuje, ale chtěla bych vám z celého srdce poděkovat za pomoc, moc mi to pomůže a mám o menší starost méně. Ani jsem nedoufala, že nějaká pomoc dopadne. Moc děkuji.

Dobrý den, jsem naprosto v šokou, že jsem byla vybraná, až jsem měla slzy v očích. Chtěla bych vám ze srdce moc poděkovat za mě i za syna. Slovy se to nedá vyjádřit. Vážím si toho. Děkuji.

Jste neuvěřitelní, tak rychlé schválení mě ani nenapadlo. Vlastně jsem ani nečekala, že by se dostalo i na nás. To snad ani slovy nejde popsat, jak moc jsem vám vděčná. Děkuji, děkuji, děkuji celému KSM, jste úžasní.

Nedokážu ani slovy popsat, jak moc jste mi pomohli!! Strašně, strašně moc vám všem děkuju za tuto pomoc. Spadl mi obrovský balvan ze srdce. Děkuju za mě, ale především za děti!!!


Platíme obědy, školní potřeby, nájemné i kroužky. Ví to Katka, Daniela a další

Za uplynulý týden jsme pomohli částkou 70 000 korun celkem 24 rodinám, které se dostaly do vyhrocené finanční situace. Tím, že jsme nastartovali program Back to school, velká část naší pomoci nyní směřuje k rodinám školáků na úhradu obědů, školních potřeb nebo kroužků.


Jedete v tom s námi! Tohle tu ještě nebylo, rozdělili jsme 367 tisíc a rozdali 1000 vstupenek

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.


Naše práce má smysl, důkazem je jedno z mnoha poděkování maminek

"Nikdy bych si nemyslela, že se do této situace dostanu...", říká Venda. Bohužel život se může změnit ze dne na den každému z nás.


Únos dítěte, 90 korun na hodinu a další příběhy

Osudy dětí, ze kterých vás bude zároveň mrazit, ale i hřát u srdce, protože díky vaší pomoci se nám je v Klubu daří měnit.


VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion charity shop)

+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
Číslo účtu: 578344002/5500
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^