Příběh jedné naší maminky v deníku Blesk

03. 07. 2018

Samoživitelka Lenka po mrtvici ochrnula. S dvěma dětmi musela vyžít s 3 700 Kč měsíčně Lenka Dubová (42) zůstala po partnerských neshodách sama na dva kluky (16 a 10).

Do toho ji loni v březnu doběhl dlouhodobý stres a dostala mozkovou mrtvici. Někdy tak musela vyžít i s částkou pouhých 3700 korun na měsíc. Ale nevzdává se. Dostala se z nejhoršího a teď pomýšlí na vlastní podnikání, které ve spolupráci s Úřadem práce také realizuje.

Do začátku jí pomáhá Klub svobodných matek, který před nedávnem rozjel vlastní e-shop, ve kterém prodává výrobky samoživitelek, aby měly nějakou tu korunu navíc. Lenka loni ochrnula po mozkové mrtvičce. Z nejhoršího je už naštěstí venku, dneska chodí, potřebuje sice oporu ve formě hůlky, ale věří, že i tu jednou zahodí.

Lenka vyrábí nejrůznější věci z látek, její výrobky budou už brzy v e-shopu. Jedná se konkrétně o batůžky pro děti. Chystá dvě verze, jednu pro kluky, druhou pro holky.

Zároveň se připravuje na vlastní podnikání. „Dělám si průzkum mezi kamarádkami, chystám byznys plán a další věci tak, abych mohla dostat podporu od Úřadu práce,“ uvedla pro Blesk Zprávy vystudovaná návrhářka a kloboučnice s tím, že je velmi vděčná Klubu svobodných matek, který jí pomohl, když bylo nejhůř.

Znění celého článku zde: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/549984/samozivitelka-lenka-po-mrtvici-ochrnula-s-dvema-detmi-musela-vyzit-s-3-700-kc-mesicne.html

(náš obchod Fashion Charity Shop)