Přemýšlíte o změně pojišťovny? Která je nejvztřícnější k maminkám a dětem?

25. 12. 2018

Zvažujete změnu zdravotní pojišťovny a nemáte čas studovat jejich nabídky? Udělali jsme to za vás a sestavili seznam benefitů pro maminky a děi.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Těhotným maminkám nabízí program Klub pevného zdraví, ze kterého mohou příspěvky čerpat děti i dospělí a samostatně těhotné ženy i ženy po porodu. Namátkou, pro děti jsou určeny příspěvky na prevenci kardiovaskulárního onemocnění až do výše 500 korun, které lze čerpat například na pravidelné pohybové aktivity v kroužcích nebo sportovních klubech nebo 1 000 korun, které mohou využít například na pořízení pomůcek ke kojení, vhodnou pohybovou aktivitu nebo prvotrimestrální screening.

Dále příspěvek až do výše 1 200 korun na tuzemské ozdravné pobyty pro děti žijící v oblasti se znečištěným prostředím nebo na léčebně-ozdravné pobyty u moře na základě doporučení lékaře. Aktuálně mezi další bonusy pro partnery Klubu pevného zdravím patří i vstup zdarma do Království železnic v Praze.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Patří mezi nejštědřejší, poskytuje příspěvky v hodnotě 2 700 korun (1 700 korun pro těhotné a 1 000 korun pro maminky a novorozence), které lze použít například na dentální hygienu, ortopedickou obuv, úhradu nadstandardního pokoje v nemocnici, plínky a vlhčené ubrousky nebo autosedačky. Novorozenci dostávají kufřík s produkty v hodnotě 1 200 korun a úrazové pojištění na rok zdarma.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Maminkám a dětem nabízí celkovou podporu v hodnotě 3 000 korun (1500 korun pro těhotné, 1 000 korun pro ženy po porodu, 500 korun pro děti do dvou let). Pro děti jsou určeny příspěvky pro pořízení produktů podporujících zdravý rozvoj dítěte nebo na cvičení, pro maminky po porodu příspěvky pro pomůcky pro kojení nebo cvičení a pro těhotné maminky příkladně kurzy nebo plavání pro těhotné nebo prvotrimestrální screening.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Podporuje maminky částkou až do výše 1 600 korun (polovina pro těhotnou maminku, další polovina po narození dítěte), kterou lze využít na pomůcky pro kojení dětí, monitor dechu miminka, pomůcky pro novorozence a kojence, předporodní kurz, apod.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Poskytuje také částku 1 600 korun se stejným dělením, například i na 3D ultrazvukové vyšetření, vitamínové doplňky stravy nebo na epidurální anestezii.

Revírní bratrská pokladna

Trošku vyšší příspěvek v hodnotě 2 000 korun je určen maminkám, kdy 1 000 korun může získat maminka během těhotenství a dalších 1 000 korun po narození dítěte. Nejvíce poptávané příspěvky jsou na ultrazvukové vyšetření plodu v 1. trimestru včetně screeningu na Downův syndrom.

Oborová zdravotní pojišťovna

pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví pamatuje na maminky a děti příspěvkem do výše 1 300 korun pamatuje, určené na pořízení monitoru dechu, dětské chůvičky nebo kojenecké plavání.