Poděkování od Katky a Olivera, které upřímně potěší

21. 07. 2020

Jsem neskutečně šťastná za to, že jste mému synovi splnili sen a on díky Vám mohl jet na tábor do LDT Čížov, chci vám ze srdce poděkovat.

Chci Vám z celého srdce poděkovat. Nejsem u Vás žádným nováčkem, kdysi jste synovi Oliverovi pomohli uhradit kurz keramiky, na kterou chodil celý školní rok a moc si jí užil.

Moje finanční situace byla dlouhodobě špatná, nicméně od března 2020 byla takřka kritická. Samozřejmě, řešila jsem jí maximálně a snažila se dořešit vše, co jsem do té doby opomíjela, nebo se "bála" řešit. Oliver není zcela zdráv, v současné době na něj pobírám příspěvek na péči (nikdy dříve jsem netušila, že bych měla možnost o něj pečovat, že i na jeho "diagnózy" mám vůbec nějakou šanci). Od doby uzavření škol jsem byla se synem nepřetržitě. Žádné hlídací tetičky, babičky, žádný ex partner a "otec", (který se stále vyhýbá určení otcovství a podrobení se testů DNA)..., takže to bylo dost náročné a nyní v době léta, prázdnin, kdy opět situace trvá a opět není možnost "jít do práce" a nechat dítě napospas osudu to bylo opravdu krásné, že mohl jet na tábor...

Našla jsem tábor, který byl pro malý počet dětí, s individuálním přístupem, v nádherné krajině a se zaměřením Minecraftu, který je synovou velkou zálibou a pomocí při soustředění a myšlení. Získal nové zkušenosti, spoustu kamarádů, zážitků a největší pochvalou bylo hodnocení vedoucích, že pobyt s ním byl skvělý, že se nejprve velice báli, jestli se zapojí. Jestli si zvykne, jestli nebude mít nějaký záchvat atd., ale dopadlo to skvěle.

Byl to "jen" týden. Ale syn z něj bude čerpat ještě dlouho a já ten týden měla možnost po spoustě měsících vypnout, odpočinout si (samozřejmě, 90 % času jsem doháněla to, co jsem dříve nestíhala - úklid, dodělávky v bytě i v životě), ale moc nám to oběma pomohlo.

Jsem za to ráda. Léto teprve začalo a my jej budeme trávit nonstop spolu. Ale oba máme sílu, jsme uvolnění a odpočatí a i když nebudou finance na nějaký pobyt na víkend, nebo drahé výlety, máme nohy. Máme kolo a můžeme jít do přírody, někam si vyjet, protože příroda je zdarma.

Z celého srdce děkuji všem, za to, že aspoň ten týden měl možnost Oliver strávit opravdu smysluplně a ne sám jen s maminkou.

Katka a Oliver