Platíme obědy, školní potřeby, nájemné i kroužky. Ví to Katka, Daniela a další

13. 08. 2020

Za uplynulý týden jsme pomohli částkou 70 000 korun celkem 24 rodinám, které se dostaly do vyhrocené finanční situace. Tím, že jsme nastartovali program Back to school, velká část naší pomoci nyní směřuje k rodinám školáků na úhradu obědů, školních potřeb nebo kroužků.

Maminka Kateřina se třemi dětmi nemá nikoho, od koho by si mohla vypůjčit na úhradu dlužného nájemného a hrozilo jí vystěhování. Kromě potravinové pomoci jsme jí přispěli i na nájemné, aby nemusela ke své mamince do garsonky o rozměrech 36 m2.

Daniela je samoživitelka a má ve své péči již rok malou Barušku. Díky nedoplatku na vodě a plynu se ocitla ve stavu, kde neměla na uhrazení nájemného. Otec výživné neplatí a ještě je v exekuci. Pomohli jsme zaplacením dlužné částky tak, aby maminka s dcerou, která navíc trpí epilepsií, neskončila na ulici.

Další maminkou, která od nás získala pomoc je Marcela se synem Gustavem, kteří procházejí složitým finančním obdobím. Oba byli hodně nemocní, takže velkou část financí utratila maminka za léky. Tatínek se nepřiznal k otcovstvím, takže na alimenty nemá Marcela nárok. Pomoc přišla tedy od nás.

Maminka Petra je rozvedená a stará se o dvě školou povinné děti. Z důvodu stěhování z nevhodného bytu do nového a povinné kauce, se dostala do situace, kdy není schopná uhradit dětem školní potřeby. A to i přestože rodinnému rozpočtu pomáhá její příjem uklízečky. Otec hradí výživné nepravidelně, proto se obrátila na nás a školní potřeby zajistíme my.

Martina již tři roky živí sama své dvě děti Markétku a Magdalenku a to bez jakéhokoliv příspěvku od otce, který se rozhodl soudem stanovené výživné neplatit. Její příjmy pokryjí náklady na bydlení, jídlo, drogerii, rovnátka, a proto nadcházející školní rok pro ni znamená další finanční zátěž. I ona využila náš program Back to school.

Další pomoc s finančním příspěvkem na začátek školního roku putovala k mamince Štěpánce, která se díky nepravidelným alimentům a ztrátě zaměstnání dostala do potíží. Její dvě dcerky čeká v září škola a školka a bohužel v jejích možnostech není vše poplatit.

Katrin je maminka se dvěma děti. Má 9 letého syna Diega s motorickou a vokální tikovou poruchou a dalšími komplikacemi. Syn vyžaduje dlouhodobou léčbu, která je časově i finančně náročná. Tento měsíc bohužel jejich výdaje výrazně převýšily příjmy, což bylo ovlivněno hlavně snížením dávky na živobytí a nemožností si přivydělat. Finanční pomoc jsme jí proto poskytli my.