Pět milionů korun a 20 tun oblečení od začátku roku

03. 06. 2023

Milion korun měsíčně pro rodiny sólo rodičů v nouzi je tempo, které zatím držíme od začátku roku. V dubnu jsme na korunu přesně vydali částku 1 018 380 korun, která byla rozdělena mezi stovku rodin ve finančních problémech, nejvíce žádostí se tradičně týkalo finanční pomoci s nájmem a energiemi, v druhé řadě to byly úhrady letních táborů a škol v přírodě pro děti. 

Mezi firemní finanční dárce se tento měsíc zařadila společnost Bird & Bird s.r.o. advokátní kancelář, jejíž zaměstnanci uspořádali interní sbírku a stejnou částkou pak přispěla sama společnost, za což moc děkujeme. Naše poděkování patří samozřejmě i pravidelným soukromým dárcům, kteří nadále chápou, že situace spousta rodin je stále neutěšená. Celkově poskytnutá pomoc rodinám samoživitelů v nouzi přesáhla od začátku roku hranici 5 milionů korun, které byly rozděleny mezi více než pět stovek rodin.

Materiální pomoc nezůstávala stranou, od začátku roku celkový objem rozeslaného oblečení začíná atakovat hranici neuvěřitelnch 20 tun, konkrétně v květnu bylo rozesláno přes 800 balíčků s téměř 3,5 tunami dámského, pánského i dětského oblečení. K tomu, že nemáme i tak prázdné sklady, přispěla historicky první velká sbírka státní správy  Úřadu vlády, díky kterému se velkoryse zapojila do materiální sbírky pomoci i následující ministerstva: Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo financí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo dopravy. K dalším dárcům ze státní správy patří Magistrát hlavního města Prahy a zástupce diplomatického sboru Velvyslanectví thajského království. Naše obrovské poděkování patří všem, kteří se do sbírky zapojili, velmi si toho vážíme:)

Mezi největší dárce, kteří přispěli oblečením v rámci zaměstnaneckých sbírek, patří společnosti Omnicom, Profitherm CZ, McKinsey, Nestlé, Notino a Omnicom media group. V rámci své pravidelné měsíční pomoci přispěly Oděvní bance i našim charitativním obchodům Fashion Charity Shop i společnosti Potex, Husky, Pumax, Columbia a Designblok

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^