Oděvní banka v roce 2023 = 40 tun oblečení pro lidi v nouzi

04. 01. 2024

Když se ohlédneme za rokem 2023, vidíme nejen čísla a statistiky, ale především lidské příběhy a společné úsilí. V naší Oděvní bance jsme kadý den svědky toho, jak každý kus oblečení nese svůj příběh a stává se součástí většího díla - pomoci a naděje pro ty, kteří to nejvíce potřebují. Právě skončený rok byl ve znamení velké solidarity a štědrosti, která se projevila v obrovském objemu darovaného oblečení.

Cesta společných úspěchů

Je to neuvěřitelné, ale naše váha pomoci se na konci roku zastavila na čísle 40 468 kilogramů, což znamená 10 117 krizových balíčků. Tyto čísla nepředstavují jen počet darovaného oblečení, ale vyjadřují naše společné úsilí, které jsme vynaložili k pomoci těm nejpotřebnějším.

Web Oděvní banka

Distribuční kanály

Potravinové banky jsou naším neocenitelným partnerem. Díky nim jsme mohli distribuovat ohromujících 24 140 kg oblečení. Klientům potravinových bank tak společně poskytujeme komplexní pomoc.

Dalších 12 650 kg oblečení bylo rozděleno mezi naše další spolupracující organizace. Tyto organizace hrají klíčovou roli v našem úsilí, protože mají přímý kontakt s lidmi v nouzi a dokážou efektivně rozdělit námi darované oblečení.

3 676 kg oblečení bylo přímo vydáno klientům, kteří se na nás obrátili individuálně. Tato přímá pomoc je pro nás zvlášť důležitá, protože nám umožňuje být v kontaktu s cílovými příjemci naší pomoci.

Neocenitelná role dobrovolníků 

Nemůžeme opomenout jednu z nejdůležitějších složek našeho úspěchu - naše dobrovolníky. V roce 2023 se k nám připojili desítky neuvěřitelně nadšených dobrovolníků, jejichž neúnavná práce nám nejednou vytrhla trn z paty. Od třídění darovaného oblečení, přes organizaci sbírek, až po distribuci pomoci - naši dobrovolníci byli celý rok s námi. Jejich nezištná práce a obětavost jsou pravým ztělesněním solidarity a vzájemné spolupráce korporátního a neziskového sektoru. Bez jejich pomoci bychom nedokázali rozdělit tolik pomoci a dotknout se tolika životů. Našim dobrovolníkům patří obrovský dík a uznání za vše, co pro nás dělají.

Oblečení pomáhá

"Dobrý den, ráda bych Vás požádala o materiální pomoc s oblečením pro mě i pro dceru. Jsem ještě zatím na hmotné nouzi. Dcera (3 roky) v září sice začala již chodit do školky, ale je od nástupu ob týden nemocná. Měla jsem v půlce září nastupovat do nové práce, ale vzhledem k tomu, že byla nemocná jsem nenastoupila a až se toto období překlene tak si budu hledat práci na HPP. Dny co je ve školce se snažím vykrývat uklidy domácností nebo roznosem letáků, abych nám aspoň trošku přilepšila, ale ne vždy seženu na ten den co zrovna mohu a nemám ani nikoho komu bych malou dala na starosti abych mohla jít pracovat. Pokud by se u Vás v Oděvní bance našlo něco pro nás, byla by jsem vděčná. Oblečení je dost nákladná položka (ještě když malá roste jako z vody) a v této životní situaci jsem ráda, že vystačíme mít jídlo na celý měsíc... Z čeho mi malá vyrostla to jsem vždy darovala dále  další mamince (tatínkovi) aby se to vynosilo a dělalo to radost také někomu dalšímu, takže z čeho by malá vyrostla by putovalo dále do dobrých rukou. Předem Vám chci moc poděkovat za přečtení tohoto emailu a také za odpověď," žádost o oblečení od paní Blanky B.

Prosincové poděkování

Solidarita našich dárců je klíčová pro naši práci. V prosinci se k nám přidaly i tyto firmy: Amazon, Pilous, Ikea, Brand Promotion CZ, Zebra Technologies, Zoopark Zájezd, Aveflor, Nestlé, Potex, Pumax, Husky, Hero, Ambiente a Naše Maso. Speciální poděkování patří společnosti JTI, která je naším generálním partnerem. Děkujeme!

Toto vše je důkazem toho, že když se spojíme, dokážeme neuvěřitelné věci. Děkujeme vám za každý kus oblečení a každou minutu vašeho času, kterou jste darování oblečení věnovali. Společně jsme v roce 2023 dosáhli neuvěřitelných výsledků. Pojďme pokračovat v této cestě i v roce letošním.

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^