Nový platný kalendář povinného očkování dětí

31. 07. 2020

Nezapomeňte očkovat své děti, je to povinnost podle zákona a rozhodně je potřebné! Nemá smysl se obávat šíření poplašných zpráv od několika desítek přecitlivělých maminek.

V úvodu je třeba zdůraznit, že očkování dětí je povinné podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, prováděné podle vyhl. č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem. Porušení zákona může být až trestné.

Rozhodně se nenechte zmást několika desítkami hlasitých matek, které do společnosti svým alternativním způsobem zanesly fámy o poškozování zdraví dítěte, rizika z vynechání očkování jsou daleko nebezpečnější. Příkladem budiž nebezpečně se šířící spalničky, které už byly vymýceny.

Nová pravidla očkování

Od ledna 2018 platí některé zásadní změny v očkovacím kalendáři dětí, a to na základě novely vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem. Největší novinkou je zjednodušený formát očkování 2+1, do roku 2017 to bylo 3+1. Zjednodušeně řečeno, očkování nejmenších dětí hexavakcínou bude probíhat pouze ve třech dávkách místo ve čtyřech.

Časově se nic nemění, očkování začíná v 9. týdnu věku kojence a první dvě vakcinace musí být aplikovány během 2 měsíců.

Mezi další změny patří:

- zrušení nutnosti přeočkování proti tetanu ve věku 14 až 15 let;

- zrušení páté dávky očkování proti dětské obrně;

- zrušení nutnosti přeočkování proti hepatitidě B u těch, kteř byli v minulosti již očkování.

- nově platí horní (nejpozdější) lhůta pro očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (MMR vakcína), a to do 18. měsíce věku u první dávky, a do šesti let věku dítěte u druhé dávky.

Více na: http://provolbu.cz/od-ledna-2018-plati-novy-ockovaci-kalendar/

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na našem FB https://www.facebook.com/klubsvobodnychmatek/

(náš obchod Fashion charity shop)