Média

Všechna média

Server Týden.cz převzal výsledky průzkumu, který pro Klub svobodných matek zpracovala agentura STEM. Problém s penězi samotní rodiče nejčastěji řeší šetřením na jídle a provozu domácnosti, půjčkou od příbuzných, odkládáním placené zdravotní péče, prodejem majetku či úvěrem.

Až 62 procent rodin samoživitelů vychází obtížně se svými příjmy, a tak šetří na jídle a domácnosti. Více než polovina z nich si musela vzít půjčku, třetina nemá peníze na kvalitní stravu, oblečení nebo musela odložit placenou zdravotní péči. Dana Pavlousková pro CNN Prima News zveřejnila první výsledky našeho průzkumu.

Více než tři pětiny samoživitelek a samoživitelů obtížně vycházejí s příjmem. Podíl za epidemie vzrostl. Problém s penězi samotní rodiče nejčastěji řeší šetřením na jídle a provozu domácnosti, půjčkou od příbuzných, odkládáním placené zdravotní péče, prodejem majetku či úvěrem. Ukázal to průzkum agentury STEM.

Projekt Akademie pro samoživitele OSVČ zaujal i televizní štáb TV Prima, která natočila reportáž do hlavních zpráv CNN Prima News.

Nezisková organizace pomohla v době pandemie stovkám samoživitelů a pro maminky podnikatelky nově spustila program Akademie podnikání.

Přinášíme slíbené pokračování článku na serveru eMimino.cz, kde najdete příběhy 3 maminek OSVČ.

Dana Pavlousková byla hostem v telefonickém rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

Prima Ženy přináší pokračování článku, ve kterém představují první tři absolventky Akademie pro samoživitele OSVČ.

Redaktorka Anna Kopečková z Prima Ženy v článku shrnuje jejich aktuální situaci a představuje čtenářům projekt Akademie pro samoživitele OSVČ.

Redakce časopisu Respekt pravidelně vybírá a hodnotí dvě události uplynulého týdne. Projekt Akademie pro samoživitele OSVČ získal pomyslný palec nahoru a byl mu udělen RESPEKT.

Míra potřebnosti i solidarity je bezprecedentní, říká šéfka klubu samoživitelek Dana Pavlousková, která v rozhovoru odpovídala na otázky redaktorky Markéty Plíhalové.

Rozhovor s Danou Pavlouskovou, ředitelkou Klubu svobodných matek.

Mural autorů Tron a X-dog zdobil stěnu Křižíkova pavilonu na pražském Výstavišti. V půli měsíce listopadu putovala jeho část na nádvoří Muzea Kampa a čeká na charitativní aukci, která se uskuteční ve středu 9. prosince.

Sehnat alespoň jeden vánoční dárek pro dítě, je pro mnohé ze samoživitele tíživá skutečnost. Rodiče, kteří se ocitli bez příjmu a ještě jsou na chod celé domácnosti a péči o děti sami se s tímto problémem skutečně potýkají. Jaké budou letošní Vánoce pro rodiny samoživitelů?

Klub svobodných matek figuruje mezi nejlepšími neziskovými organizacemi v České republice.

Dana Pavlousková už tři roky vede Klub svobodných matek a pomáhá samoživitelům v nouzi. Měsíčně dostává stovky žádostí o pomoc. V rozhovoru odpovídala na otázky redaktora Jiřího Hovorky, například jak pomáhá stát nebo jak se změnil typický žadatel o pomoc.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11