Média

Všechna média

Rostoucí ceny znamenají velký problém pro samoživitele s napjatými rozpočty. Popisují, že už musí omezovat své nákupy: zejména ovoce a sladké pečivo. Rodiče, kteří z různých důvodu zůstali na výchovu svých dětí sami, se dostávají kvůli současnému zdražování do finančních problému. Tři čtvrtiny samoživitelů se cítí být aktuálním zdražováním existenčně ohroženo, vyplynulo z aktuálního průzkumu Klubu svobodných matek.

Dana Pavlousková hovoří ve Zprávách CNN Prima News o tom, jaká je aktuální finanční situace v rodinách samoživitelů. Sotva se po několika dlouhých měsících začínala finanční situace sólo rodičů po covidu stabilizovat, opět se zhoršuje. Za vše může probíhající zdražování.

Fashion charity shop se po krátkém čase opět objevil v Hobuletu, pravidelném měsíčníku Prahy 7.

Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek, opět hostem pořadu Ranní Plus. Tématem rozhovoru je tentokrát výše výživného a to, jak se soudy při jeho stanovení řídí doporučujícími tabulkami Ministerstva spravedlnosti.

deník.cz: Vítané nakopnutí. Podpořili single mámy v podnikání za časů lockdownu. Mentorský program pomohl samoživitelům v udržení živnosti navzdory protipandemickým opatřením. Klub svobodných matek chystá 2. ročník projektu.

Samoživitelé nemají lehkou pozici. Možnou pomocí, jak jejich situaci zlepšit, by podle slov ředitelky Klubu svobodných matek Dany Pavlouskové bylo rozšíření provozní doby mateřských škol a družin.

Zahájení školního roku je vždy finanční zátěží pro rodiče, a pro sólo rodiče o to více. Řada z nich se snaží na tyto náklady šetřit již v průběhu roku, nicméně dlouhodobá náročná koronavirová situace v letošním roce způsobila, že hodně samoživitelů je v podstatě bez zdrojů na pokrytí výdajů souvisejících se školní docházkou dětí. Tyto výdaje jsou v řádech tisíců, tudíž se nejedná o zanedbatelnou položku, potvrzuje v článku Dana Pavlousková, zakladatelka Klubu svobodných matek.

Deník samoživitelky: Prázdniny jsou obdobím stresu. Portál Proženy.cz přináší první díl z nové série článků ze života jedné neúplné rodiny. Každý týden si můžete přečíst, jak vypadá běžný týden matky samoživitelky. V prvním díle se seznamte s rodinou Renáty, která vás bude v následujících týdnech informovat o tom, jaké starosti i radosti sólo rodič každý den zažívá.

Program restartu podnikání samoživitelů se prý osvědčil. Pořád jsou ale v potížích. Časopis Respekt se opět vrací k projektu Akademie pro samoživitele OSVČ, kterou Klub svobodných matek spustil na začátku tohoto roku.

Sloučíme mateřskou a rodičovskou, pomůže to živnostnicím, navrhuje Maláčová. Víc peněz pro matky pečující o malé děti chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Dana Pavlousková v článku zmiňuje, že je důležitější hlavně zlepšit situaci s kapacitou mateřských škol.

Dana Pavlousková ve Zprávách CNN Prima News hovořila o stoupajícím počtu žádostí o pomoc s úhradou nákladů spojených se zahájením školního roku.

Článek na iDnes.cz se věnuje tématu bezplatného stravovaní v mateřských a základních školách pro děti ze sociálně slabých rodin. Zároveň informuje, že sólo rodiče mohou využít pomoci Klubu svobodných matek a požádat o úhradu obědů, kroužků nebo školních pomůcek z programu pomoci Zpátky do školy.

Móda s dobrým srdcem aneb Fashion charity shop, pražský charitativní obchod Klubu svobodných matek v červencovém vydání časopisu Marianne. Redaktorka Eliška Vrbová v článku představuje charitativní projekty, které stojí za pozornost. Máme velkou radost, že právě náš Fashion charity shop se ve výběru ocitl a to hned na prvním místě.

Čtvrtým rokem vede Klub svobodných matek. Loni Dana Pavlousková se svým týmem otevřela na Sedmičce charitativní obchod s módou a ve své Akademii pomáhá sólo rodičům rozjet jejich podnikání. Sama dobře ví, co obnáší být na výchovu dětí bez parťáka.

Portál Proženy.cz přináší další příběh maminky samoživitelky, která se rozhodla svůj občasný přivýdělek posunout někam dál a přihlásila se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Copywriting aneb Texty pro vás Jitce umožňuje skloubit péči o malého syna s prací bez toho, aniž by měla výčitky, že by nevyzrálého syna dávala na celý den do školky.

Michaela žije sama s dcerami. Má za sebou časy, kdy neměla ani na jídlo. Pomohl jí Klub svobodných matek. Dnes pracuje a navíc šije na zakázku pelíšky pro mazlíčky. Jak těžká byla její cesta ze dna a jak se jí teď daří coby podnikatelce?

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11