Média

Všechna média

Móda s dobrým srdcem aneb Fashion charity shop, pražský charitativní obchod Klubu svobodných matek v červencovém vydání časopisu Marianne. Redaktorka Eliška Vrbová v článku představuje charitativní projekty, které stojí za pozornost. Máme velkou radost, že právě náš Fashion charity shop se ve výběru ocitl a to hned na prvním místě.

Čtvrtým rokem vede Klub svobodných matek. Loni Dana Pavlousková se svým týmem otevřela na Sedmičce charitativní obchod s módou a ve své Akademii pomáhá sólo rodičům rozjet jejich podnikání. Sama dobře ví, co obnáší být na výchovu dětí bez parťáka.

Portál Proženy.cz přináší další příběh maminky samoživitelky, která se rozhodla svůj občasný přivýdělek posunout někam dál a přihlásila se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Copywriting aneb Texty pro vás Jitce umožňuje skloubit péči o malého syna s prací bez toho, aniž by měla výčitky, že by nevyzrálého syna dávala na celý den do školky.

Michaela žije sama s dcerami. Má za sebou časy, kdy neměla ani na jídlo. Pomohl jí Klub svobodných matek. Dnes pracuje a navíc šije na zakázku pelíšky pro mazlíčky. Jak těžká byla její cesta ze dna a jak se jí teď daří coby podnikatelce?

Zpěvačka a influencerka Jitka Boho dlouhodobě podporuje Klub svobodných matek a Fashion charity shop. Sama je maminkou samoživitelkou a právě proto si uvědomuje, v jak náročné situaci se rodiče samoživitele nacházejí. Jitku můžete často potkat v našem holešovickém charitativním obchodě, kam pravidelné dochází fotit nové kousky oblečení pro e-shop Fashion charity shop. Kromě focení nám pravidelně daruje i vyřazené oblečení po sobě i své dceři.

Portál Proženy.cz přináší první ze série článků o absolventkách Akademie pro samoživitele OSVČ. Michaela Bílková vyrábí skvělé marmelády, džemy, horčiče a čatní pod značkou Moje marmeláda, má vlastní sad a nedávno se posunula v podnikání zase o kus dál díky účasti v Akademii.

Vařím na chalupě, tam je moje výrobna, říká Michaela Bílková z Akadamie pro samoživetele OSVČ. V pořadu hovořila o tom, jaké to je opustit kancelář a naplno se věnovat současně svému malému synovi i podnikání pod značkou Moje marmeláda.

Kvůli covidu narostl počet samoživitelek a samoživitelů, kteří se dostali do finančních potíží. Často přišli o práci a jsou-li zrovna kvůli pandemii zavřené školy, musí sedět doma s dětmi. Rodiny už dávno vyčerpali finanční rezervy, pokud nějaké měly, a tak jim chybí peníze na základní věci, jako je nájem, potraviny nebo počítač na distanční výuku.

Půlka samoživitelek nebo samoživitelů řeší finanční potíže úsporami na jídle. Český rozhlas se vrací k alarmujícím výsledkům průzkumu, který jsme si na začátku letošního roku nechali zpracovat agenturou STEM. Z výsledků dotazování vyplynulo, že 6 z 10 samoživitelů se nachází v kritické finanční situaci.

Samoživitelé řeší finanční potíže za epidemie nejčastěji šetřením na jídle, dělá to polovina z nich. Častý je i odklad zdravotní péče, ukázal průzkum agentury STEM.

Dana Pavlousková v rozhovoru pro zprávy CNN Prima News hovořila o situaci samoživitelů v současné době. Odpovídala i na dotazy ohledně zvyšení krizového ošetřovného nebo jaká je úspěšnost žadatelů o státní pomoc v porovnání s neziskovým sektorem.

Být kosmetičkou byl Miroslavy sen. Tvrdě pracovala, aby si ho splnila a měla se s dcerou dobře. Covid ale mnohé změnil. Seznam Zprávám popsala, jak se z finanční jistoty dostala na finanční dno.

Nedostatečné finanční prostředky na kvalitní stravu, bydlení nebo na oblečení, každodenní rozhodování jak se postarat o dítě, kdy a kde pracovat, případně jak zajistit distanční výuku - to je realita neúplných rodin v Česku, kterým pandemie koronaviru výrazně zkomplikovala již často velmi problematickou situaci.

Akademie pro samoživitele OSVČ v pořadu České televize. Reportér David Vondráček natáčel několik dní s absolventkami Akademie Terezou ze Střihání psů Praha, Petrou z taneční školy Balladine a Janou z Profi úklid na míru.

Přinášíme vám reportáž o distribuci respirátorů, které jsme v rámci naší dlouhodobé spolupráce poskytli organizaci Sociálně aktivizační služby Milovice. Respirátory se tak dostali i k jejich klientům, klientům Nízkoprahového centra Milovice, Farní charity Lysá nad Labem, Spolku Kotva a Centra sociálních služeb v Lysé.

Polovina samoživitelů a samoživitelek si během posledního roku musela vzít půjčku, třetina odložila placenou zdravotní péči. To jsou jen některé z údajů, které dokazují, jak těžce na tuto skupinu dopadla koronavirová krize. Jedněmi z nejpostiženějších jsou pak rodiče, kteří podnikají jako OSVČ, ale nedosáhli na kompenzace.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11