Magazín

Magazín svobodných matek

Bezplatná právní pomoc od České advokátní komory

Potřebujete nutně pomoc právníka, ale nemáte na něj finanční prostředky? Můžete požádat o právní služby zdarma Českou advokátní komoru, jejíž členové v určitých případech pomáhají zdarma v civilním nebo správním řízení.

04. 07. 2020 Číst více

MČ Praha 22 pomáhala během koronaviru, věnovala nám 19 tisíc

V době pandemie vykupoval úřad od občanů šité látkové roušky za 50 Kč/ks, aby měl v první fázi dostatek roušek pro lékaře a pracovníky v sociálních službách. Nadbytečné roušky pak zpětně za stejnou cenu prodával občanům, kteří je potřebovali a utržené prostředky předal na dobročinné účely.

18. 06. 2020 Číst více

Trestní oznámení pro neplacení výživného

Jak se zachovat, pokud nedostáváte od druhého rodiče soudem určené alimenty na vaše dítě a v lepším případě  zůstává jen u planých slibů, v horším případě s Vámi ex-partner vůbec nekomunikuje? Musíte konat!

17. 06. 2020 Číst více

Vláda navrhuje sněmovně náhradní výživné až do výše 3000 Kč

Vláda dnes schválila návrh zákona o náhradním výživném a předává ho do Poslanecké sněmovny k projednání. Děti neplatičů by podle něj měly dostávat po dobu dvou let náhradu alimentů od státu až do výše 3000 Kč měsíčně. Vymáhání dluhy by pak převzal stát.

15. 06. 2020 Číst více

iDnes.cz - To nejhorší nás čeká, problém má už třetina z nás, říká svobodná matka

Pro matky samoživitelky byla omezení kvůli koronavirové epidemii jen začátek, špatné časy je teprve čekají, předpovídá Dana Pavlousková z Klubu svobodných matek v rozhovoru pro MF DNES. Třetina se musela během posledních měsíců zadlužit, což představuje významné riziko dluhové spirály, upozorňuje ředitelka organizace pomáhající svobodným matkám.

14. 06. 2020 Číst více

Host Radiožurnálu - Dana Pavlousková a Klub svobodných matek

Peníze a čas. To jsou dva největší strašáci všech rodičů, kteří své děti vychovávají sami, bez partnera. „Téma samoživitelství není atraktivní, lidé tento problém nechtějí vidět.

09. 06. 2020 Číst více

Tn.cz - "Spím hodinu, prodávám věci z bytu." Samoživitelka popsala, jak přežívá

Velká část matek samoživitelek vychází s penězi jen velmi těžko i za "běžného" provozu, opatření a omezení spojená s koronavirem byla pro řadu z nich obrovskou ranou. Dokazuje to i příběh pětatřicetileté matky malého Petříka.

29. 05. 2020 Číst více

Náš průzkum: Situace samoživitelek po 2 měsících korony

Po dvou měsících korona krize se více než 65 % matek samoživitelek nachází v horší finanční situaci, třetina z nich si musela vzít půjčku. 60 % samoživitelek nemělo před krizí úspory vůbec žádné úspory. Necelá pětina samoživitelek žádala o pomoc stát, stejný počet se obrátil se žádostí o pomoc na neziskové organizace.

28. 05. 2020 Číst více

Seznam: Desítky tisíc obětí koronakrize. Spadly do dluhů, nemají ani na nájem

Seznam Zprávy exkluzivně získaly výsledky průzkumu o tom, jak se žije samoživitelkám v době koronavirové krize. Ukazuje se, že si až třetina dotázaných musela vypůjčit peníze na živobytí, protože jim extrémně poklesly příjmy.

26. 05. 2020 Číst více

Setkání Klubu matek s ministryní Janou Maláčovou

Na dnešní schůzce s ministryní Janou Maláčovou jsme diskutovali ožehavou otázku programu Mimořádné okamžité pomoci a přinášíme aktuální informace.

07. 05. 2020 Číst více

Úrazová pojistka pro děti - jak dobře vybrat

Pokud přemýšlíte o tom, jestli je vhodné Vašemu dítěti uzavřít pojistku, tak odpověď je jednoznačně ano. Pojistné není příliš vysoké a šance dítěte na zranění je samozřejmě vyšší než u dospělých.

03. 02. 2020 Číst více

Dobročinný sklad ČT opět v provozu

15. ledna Česká televize opět otevřela její dobročinný sklad. Koncem minulého roku dárci z celé České republiky nosili a posílali do skladu dámské a dětské oblečení a výsledek byl famózní - celkově toho bylo tři čtvrtě tuny a veškerá pomoc směřovala maminkám z našeho Klubu svobodných matek, za což jsme velmi vděčni. O jednotlivé nabídky oblečení byl enormní zájem a z toho důvodu máme velkou radost, že sbírka v tomto roce pokračuje!

19. 01. 2020 Číst více

Více než polovina žen je proti střídavé péči

Průzkum finanční skupiny Wüstenrot přinesl zjištění, jak nahlíží rodiče po rozvodu na střídavou péči. Polovina matek je proti, třetina dokonce rozhodně proti, tři čtvrtě mužů je pro.

12. 07. 2019 Číst více

ČT24.cz - Matky samoživitelky těžko shánějí peníze. Svým dětem často nemohou dopřát ani letní tábory

Blížící se letní prázdniny jsou velkou radostí pro děti, rodičům však obvykle přinášejí starosti navíc. V nelehké situaci se ocitají zejména rodiče samoživitelé. Aby zaopatřili své děti, často musí mít několik zaměstnání, což jim znemožňuje se o děti o prázdnichách starat. A poslat je na tábor, si nemohou dovolit.

09. 06. 2019 Číst více

Výdaje na bydlení tvoří až dvě třetiny příjmů samoživitelek

Průměrný měsíční příjem matek samoživitelek se pohybuje od 10 do 20 tisíc korun, přičemž náklady na bydlení tvoří polovinu až dvě třetiny z jejich příjmů. Každá druhá samoživitelka bydlí v nájmu, pouhá tři procenta z nich bydlí v azylovém domě, sociálním bytě nebo na ubytovně. Většinou se starají o 1 nebo 2 děti a mají zaměstnání. Data vyplývají z průzkumu neziskové organizace Klub svobodných matek.

10. 04. 2019 Číst více

(náš obchod Fashion charity shop)