Magazín

Magazín svobodných matek

Jaká jména dětí jsou nejoblíbenější v roce 2020?

Podle Českého statistického úřadu se dlouhodobě na žebříčku nejoblíbenějších jmen drží Honzík, Kuba a Anička s Eliškou. Kreativita rodičů je docela velká, protože vloni dali svým dětem téměř 600 chlapeckých a 700 dívčích různých jmen.

17. 07. 2020 Číst více

500 dětem jsme zaplatili lístky do ZOO, Dinoparku a Mirakula

Léto sice před chvilkou začalo, ale my neleníme a za prvních 14 dní jsme zaplatili 500 dětem s jejich rodiči lístky do zábavního parku Mirakulum, zoologických zahrad a Dinoparků v celé České republice!

15. 07. 2020 Číst více

Desatero pro přežití matky samoživotelky

Jednoduché desatero pro život nejen pro svobodné matky, ale i otce samoživitele, které se často může týkat každého rodiče v úplné rodině.

13. 07. 2020 Číst více

Seznam pomoci od státu pro samoživitele po koronaviru

Epidemie koronaviru zasáhla určitým způsobem do života snad každého člověka. Připravili jsme proto základní přehled dávek od státu, na které můžete mít nárok.

11. 07. 2020 Číst více

Chraňte aktivně své děti před zneužíváním na internetu

Dokumentární film V síti otevřel celospolečenskou diskuzi o internetových predátorech, kteří ohrožují děti na internetu. Děti samoživitelek jsou ve větším ohrožení, proto by dokument rozhodně měly zhlédnout.

10. 07. 2020 Číst více

Máme nový web, přečtěte si, co jsme vylepšili a napište nám, jak se vám líbí

Spustili jsme úplně nový a rychlejší web, máme novou právní poradnu, magazín pro samoživitele, vylepšený formulář pro žádosti o podporu a mnoho změn pod povrchem.

09. 07. 2020 Číst více

Neplatíš alimenty? Domácí vězení, z práce rovnou domů, chtěla by ministryně Maláčová

Ministrině Maláčová by si přála pro neplatiče výživného domácí vězení a povinné víkendové brigády. S elektronickým náramkem z práce rovnou domů, žádní kamarádi ani hospoda.

09. 07. 2020 Číst více

Poradíme vám jak přežít období puberťáka

Puberta. Slovo, které děsí asi všechny matky a je dobré se na ní připravit. Je to období, které si nebudeme nijak užívat, ale musíme ho prostě přežít, a to díky dodržování základních pravidel.

09. 07. 2020 Číst více

Říkejte Ano, ano, ano, je to osvobozující

Už jste slyšeli o Yes Day neboli Ano den? Je to americká psychologická pomůcka pro výchovu dětí. Popravdě samotnou by mě to ani nenapadlo vyzkoušet, nejsem blázen, ale vsadily jsme se s kamarádkou o flašku vína, jestli to vydržíme.

Největší problémy svobodné matky

Jaké jsou největší problémy, které musí svobodné maminky řešit? Tohle téma jsem před lety probírala s mými kamarádkami samoživitelkami. Zajímalo nás, jestli se za tři roky provozu Klubu svobodných matek naše problémy alespoň trochu zmírnily.

09. 07. 2020 Číst více

Praha zřizuje nábytkovou banku pro sociálně potřebné občany

V pražské Libuši vzniká takzvaná nábytková banka, kterou zřizuje magistrát prostřednictvím městské organizace Centrum sociálních služeb Praha (CSSP). Občané do ní mohou zdarma vozit funkční nábytek a spotřebiče, které ještě mohou posloužit někomu dalšímu.

08. 07. 2020 Číst více

Vojta a dalších osm dětí pojede na letní tábor

V uplynulém týdnu se nám podařilo poslat na letní pobytové nebo příměstské tábory dalších devět dětí. Celkem jsme díky našim laskavým dárcům zaplatili dětem letní zážitky v hodnotě přes 43 tisíc korun.

07. 07. 2020 Číst více

Jak se přestěhovat bez stresu, pomůže dobrá organizace věcí

Stěhování je stresující. Rodiče samoživitelé ho bohužel zažívají častěji než ostatní rodiny. Sepsali jsme návod, jak zařídit přesun všech věcí bez zbytečného nervování.

05. 07. 2020 Číst více

Bezplatná právní pomoc od České advokátní komory

Potřebujete nutně pomoc právníka, ale nemáte na něj finanční prostředky? Můžete požádat o právní služby zdarma Českou advokátní komoru, jejíž členové v určitých případech pomáhají zdarma v civilním nebo správním řízení.

04. 07. 2020 Číst více

MČ Praha 22 pomáhala během koronaviru, věnovala nám 19 tisíc

V době pandemie vykupoval úřad od občanů šité látkové roušky za 50 Kč/ks, aby měl v první fázi dostatek roušek pro lékaře a pracovníky v sociálních službách. Nadbytečné roušky pak zpětně za stejnou cenu prodával občanům, kteří je potřebovali a utržené prostředky předal na dobročinné účely.

18. 06. 2020 Číst více