Magazín

Magazín svobodných matek

Nový platný kalendář povinného očkování dětí

Nezapomeňte očkovat své děti, je to povinnost podle zákona a rozhodně je potřebné! Nemá smysl se obávat šíření poplašných zpráv od několika desítek přecitlivělých maminek.

31. 07. 2020 Číst více

Naše práce má smysl, důkazem je jedno z mnoha poděkování maminek

"Nikdy bych si nemyslela, že se do této situace dostanu...", říká Venda. Bohužel život se může změnit ze dne na den každému z nás.

30. 07. 2020 Číst více

Únos dítěte, 90 korun na hodinu a další příběhy

Osudy dětí, ze kterých vás bude zároveň mrazit, ale i hřát u srdce, protože díky vaší pomoci se nám je v Klubu daří měnit.

30. 07. 2020 Číst více

Nepotřebuje vaše dítě logopeda?

Je třeba rozlišovat roztomilé žvatlání dítěte od problémů s výslovností. Čím je dítě větší a blíží se školnímu věku, tím více je potřeba sledovat jeho vývoj řeči a nespoléhat se, že z "toho vyroste". Jaké jsou signály k návštěvě logopeda?

29. 07. 2020 Číst více

Příběh Magdalény, jedno dítě nestačilo, další si vzala dětského domova

Náš příběh začal téměř totožně jako u většiny samoživitelek. Před asi pěti lety jsem potkala charismatického, usměvavého muže, který mě okouzlil od první chvíle. Naše láska překonala spoustu překážek a po pár měsících se na těhotenském testu objevily dvě čárky.

28. 07. 2020 Číst více

Kolik peněz vám musí nechat exekutor a co nesmí zabavit v roce 2020

Pokud jste v exekuci nebo insolvenci, máme pro vás dobré zprávy. Od července 2020 totiž vzrostla částka, tzv. nezabavitelné minimum", kterou vám exekutor nesmí formou srážky ze mzdy zabavit.

27. 07. 2020 Číst více

Darování vajíček - ano nebo ne a za kolik?

Uvažovala jste někdy o tom, že byste darovala svá vajíčka? Sestavili jsme základní informace, abyste se mohla správně rozhodnout, zda je pro vás darování vhodné nebo si ho radši rozmyslet.

24. 07. 2020 Číst více

Daniela a deset dalších rodin má klidnější spánek

Další týden a další příběhy, které jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Z příspěvků od dárců jsme uhradili nájemné v hodnotě 55 tisíc korun.

24. 07. 2020 Číst více

Darovali jsme školákům 2000 Kč na start školního roku od Lidlu

Lidl vám pomáhal s náročným startem školního roku. Daroval vašim školákům poukázku na 2000 Kč na nákup školních potřeb. Rozdali jsme poukázky za 200 tisíc korun.

22. 07. 2020 Číst více

Které sociální sítě používají děti mladší 13 let, i když to mají zakázané

Jak jsou na tom vaše děti s internetem? Stal se běžnou součástí jejich života a jenom vám říkají, jaká jsou nová videa na Youtube a posty na Facebooku? Pozor, podle provozních podmínek mají děti mladší 13 let zakládání profilů zakázané.

22. 07. 2020 Číst více

Jak vyčistit skvrny od deodorantu nebo potu z oblečení?

Bílé skvrny od deodorantu nebo žluté fleky od potu dokáží hospodyňku během praní pěkně potrápit, ne vždycky na ně totiž stačí běžný prášek. Poradíme vám staré babské rady, jak je odstranit bez drahých přípravků.

21. 07. 2020 Číst více

Poděkování od Katky a Olivera, které upřímně potěší

Jsem neskutečně šťastná za to, že jste mému synovi splnili sen a on díky Vám mohl jet na tábor do LDT Čížov, chci vám ze srdce poděkovat.

21. 07. 2020 Číst více

Jakou barvu očí bude mít vaše dítě?

Při očekávání potomka nás většinou zajímá, jestli to bude holčička nebo chlapeček, a podle toho pak pořizujeme vhodnou výbavičku. Jsou ovšem i takové maminky, které pohlaví dítěte vědět nechtějí a nechávají si to jako překvapení. Co ale podle odborníků předpovědět jde, je barva očí, kterou bude vaše dítě mít.

20. 07. 2020 Číst více

Jak vybrat nejlepší a nejlevnější letní tábor pro děti

Letní tábory a příměstské tábory jsou stále oblíbeným pomocníkem rodičů, kteří si nemohou vzít dva měsíce dovolenou, aby zajistili hlídání a zábavu dětí nadšených z letních prázdnin. Poradíme vám, kde vybírat levný a kvalitní tábor.

19. 07. 2020 Číst více

Rozumíte si s vaší kadeřnicí? Předejděte omylům, řekněte jí přesně, co potřebujete

Najít společnou řeč se svou kadeřnicí může být někdy složitější, než se zdá. Je třeba si vzájemně ujasnit, co znamená zastříhnout konečky vlasů nebo jakou chcete přesně barvu melíru.

18. 07. 2020 Číst více

(náš obchod Fashion charity shop)