Magazín o dětech

Radíme vám s dětmi

Jak v dnešní době sehnat dětského zubaře?

Fenomén nedostatku zubařů pro dospělé, ale především pro dětské pacienty nadále pokračuje, pojišťovna vám ho však musí zajistit.

05. 08. 2020 Číst více

Nový platný kalendář povinného očkování dětí

Nezapomeňte očkovat své děti, je to povinnost podle zákona a rozhodně je potřebné! Nemá smysl se obávat šíření poplašných zpráv od několika desítek přecitlivělých maminek.

31. 07. 2020 Číst více

Únos dítěte, 90 korun na hodinu a další příběhy

Osudy dětí, ze kterých vás bude zároveň mrazit, ale i hřát u srdce, protože díky vaší pomoci se nám je v Klubu daří měnit.

30. 07. 2020 Číst více

Nepotřebuje Vaše dítě logopeda?

Je třeba rozlišovat roztomilé žvatlání dítěte od problémů s výslovností. Čím je dítě větší a blíží se školnímu věku, tím více je potřeba sledovat jeho vývoj řeči a nespoléhat se, že z "toho vyroste". Jaké jsou signály k návštěvě logopeda?

29. 07. 2020 Číst více

Které sociální sítě používají děti mladší 13 let, i když to mají zakázané

Jak jsou na tom vaše děti s internetem? Stal se běžnou součástí jejich života a jenom vám říkají, jaká jsou nová videa na Youtube a posty na Facebooku? Pozor, podle provozních podmínek mají děti mladší 13 let zakládání profilů zakázané.

22. 07. 2020 Číst více

Jakou barvu očí bude mít vaše dítě?

Při očekávání potomka nás většinou zajímá, jestli to bude holčička nebo chlapeček, a podle toho pak pořizujeme vhodnou výbavičku. Jsou ovšem i takové maminky, které pohlaví dítěte vědět nechtějí a nechávají si to jako překvapení. Co ale podle odborníků předpovědět jde, je barva očí, kterou bude vaše dítě mít.

20. 07. 2020 Číst více

Jak vybrat nejlepší a nejlevnější letní tábor pro děti

Letní tábory a příměstské tábory jsou stále oblíbeným pomocníkem rodičů, kteří si nemohou vzít dva měsíce dovolenou, aby zajistili hlídání a zábavu dětí nadšených z letních prázdnin. Poradíme vám, kde vybírat levný a kvalitní tábor.

19. 07. 2020 Číst více

Jaká jména dětí jsou nejoblíbenější v roce 2020?

Podle Českého statistického úřadu se dlouhodobě na žebříčku nejoblíbenějších jmen drží Honzík, Kuba a Anička s Eliškou. Kreativita rodičů je docela velká, protože vloni dali svým dětem téměř 600 chlapeckých a 700 dívčích různých jmen.

17. 07. 2020 Číst více

Chraňte aktivně své děti před zneužíváním na internetu

Dokumentární film V síti otevřel celospolečenskou diskuzi o internetových predátorech, kteří ohrožují děti na internetu. Děti samoživitelek jsou ve větším ohrožení, proto by dokument rozhodně měly zhlédnout.

10. 07. 2020 Číst více

Poradíme vám jak přežít období puberťáka

Puberta. Slovo, které děsí asi všechny matky a je dobré se na ní připravit. Je to období, které si nebudeme nijak užívat, ale musíme ho prostě přežít, a to díky dodržování základních pravidel.

09. 07. 2020 Číst více

Úrazová pojistka pro děti - jak dobře vybrat

Pokud přemýšlíte o tom, jestli je vhodné Vašemu dítěti uzavřít pojistku, tak odpověď je jednoznačně ano. Pojistné není příliš vysoké a šance dítěte na zranění je samozřejmě vyšší než u dospělých.

03. 02. 2020 Číst více

Více než polovina žen je proti střídavé péči

Průzkum finanční skupiny Wüstenrot přinesl zjištění, jak nahlíží rodiče po rozvodu na střídavou péči. Polovina matek je proti, třetina dokonce rozhodně proti, tři čtvrtě mužů je pro.

12. 07. 2019 Číst více

Přemýšlíte o změně pojišťovny? Která je nejvztřícnější k maminkám a dětem?

Zvažujete změnu zdravotní pojišťovny a nemáte čas studovat jejich nabídky? Udělali jsme to za vás a sestavili seznam benefitů pro maminky a děi.

25. 12. 2018 Číst více

Co je Cochemská praxe - nenechte o dětech rozhodovat cizí lidi

Rozhádaní rodiče často staví své vlastní neshody do popředí a na skutečné zájmy a přání svých dětí už jim obvykle nezbývá prostor. Dítě je vystavováno neustálému stresu, táhlé procesy a neustálá válka mezi rodiči může mít katastrofický vliv na jeho budoucí život a psychický vývoj.

01. 11. 2018 Číst více

Obědy pro děti ve školkách a školách zdarma

V Česku je několik projektů, které umožňují dětem docházet ve škole nebo školce na obědy, i když se jejich rodiče ocitli v dlouhodobě nepříznivé finanční či sociální situaci. Peníze se neposkytují rodinám, ale jdou přímo základním školám nebo školním jídelnám, rodiče ale mohou školu požádat, aby se do některého z programů zapojila, pokud se žádného zatím neúčastní.

12. 08. 2018 Číst více