Magazín - Příběhy

Příběhy ze života

Jedete v tom s námi! Tohle tu ještě nebylo, rozdělili jsme 367 tisíc a rozdali 1000 vstupenek

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.

03. 08. 2020 Číst více

Naše práce má smysl, důkazem je jedno z mnoha poděkování maminek

"Nikdy bych si nemyslela, že se do této situace dostanu...", říká Venda. Bohužel život se může změnit ze dne na den každému z nás.

30. 07. 2020 Číst více

Příběh Magdalény, jedno dítě nestačilo, další si vzala dětského domova

Náš příběh začal téměř totožně jako u většiny samoživitelek. Před asi pěti lety jsem potkala charismatického, usměvavého muže, který mě okouzlil od první chvíle. Naše láska překonala spoustu překážek a po pár měsících se na těhotenském testu objevily dvě čárky.

28. 07. 2020 Číst více

Daniela a deset dalších rodin má klidnější spánek

Další týden a další příběhy, které jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Z příspěvků od dárců jsme uhradili nájemné v hodnotě 55 tisíc korun.

24. 07. 2020 Číst více

Poděkování od Katky a Olivera, které upřímně potěší

Jsem neskutečně šťastná za to, že jste mému synovi splnili sen a on díky Vám mohl jet na tábor do LDT Čížov, chci vám ze srdce poděkovat.

21. 07. 2020 Číst více

Martina utekla od alkoholika, Klára se ocitla na "ulici"...

Přinášíme příběhy dalších maminek, kterým se podařilo v minulém týdnu pomoci prostřednictvím Klubu svobodných matek.

17. 07. 2020 Číst více

500 dětem jsme zaplatili lístky do ZOO, Dinoparku a Mirakula

Léto sice před chvilkou začalo, ale my neleníme a za prvních 14 dní jsme zaplatili 500 dětem s jejich rodiči lístky do zábavního parku Mirakulum, zoologických zahrad a Dinoparků v celé České republice!

15. 07. 2020 Číst více

Říkejte Ano, ano, ano, je to osvobozující

Už jste slyšeli o Yes Day neboli Ano den? Je to americká psychologická pomůcka pro výchovu dětí. Popravdě samotnou by mě to ani nenapadlo vyzkoušet, nejsem blázen, ale vsadily jsme se s kamarádkou o flašku vína, jestli to vydržíme.

09. 07. 2020 Číst více

Největší problémy svobodné matky

Jaké jsou největší problémy, které musí svobodné maminky řešit? Tohle téma jsem před lety probírala s mými kamarádkami samoživitelkami. Zajímalo nás, jestli se za tři roky provozu Klubu svobodných matek naše problémy alespoň trochu zmírnily.

09. 07. 2020 Číst více

Vojta a dalších osm dětí pojede na letní tábor

V uplynulém týdnu se nám podařilo poslat na letní pobytové nebo příměstské tábory dalších devět dětí. Celkem jsme díky našim laskavým dárcům zaplatili dětem letní zážitky v hodnotě přes 43 tisíc korun.

07. 07. 2020 Číst více

Příběh jedné naší maminky v deníku Blesk

Samoživitelka Lenka po mrtvici ochrnula. S dvěma dětmi musela vyžít s 3 700 Kč měsíčně Lenka Dubová (42) zůstala po partnerských neshodách sama na dva kluky (16 a 10).

03. 07. 2018 Číst více

Výsledky průzkumu: Třetina samoživitelek má příjmy nižší než 10 000 korun, ovoce a zeleninu kupuje pravidelně každá čtvrtá

Průměrný měsíční příjem matek samoživitelek se pohybuje od 10 do 20 tisíc korun, výživné na dítě dostává každá druhá. Většinou se starají o 1 nebo 2 děti a za rozpadem vztahu stály rozdílné pohledy na rodinu a životní styl partnerů, nevěra, alkohol nebo domácí násilí.

11. 05. 2018 Číst více

Máte syndrom vyhoření? Nezoufejte, nejste sama

Syndrom vyhoření je poměrně známý výraz, ale hlavně nemusí postihovat jenom vysoké manažery nebo osoby s náročným povoláním, může zasáhnout i maminky například na mateřské dovolené. Znáte ten pocit, že je všechno špatně, nic vás nebaví a nemáte sílu se donutit koukat na věci pozitivně?

29. 04. 2018 Číst více

Šmoulíkovi, žabičky a Pluto – nepřítel rodiče

Pokud jste „super matka“, tak toto prosím nečtěte. Pokud jste bezdětné, tak to prosím taky nečtěte, protože se začnete rodičovství oprávněně obávat. Když moje dcera nastupovala do první třídy, tak jsem vůbec netušila, že největším problémem nebudou domácí úkoly, ale její vyzvedávání ze školní družiny. A o co jde?

27. 01. 2018 Číst více