MAGAZÍN SVOBODNÝCH MATEK

Sporný rozvod - co vás čeká a na co se připravit

Přehled nejdůležitějších informací týkajících se sporného rozvodu. Délka manželství nerozhoduje, když se prostě nedaří najít společnou řeč při rozchodu, může dojít na tzv. sporný rozvod.

NOVINKY


Otevřeli jsme charitatvní obchod FASHION CHARITY SHOP

Nejsme obyčejný obchod, jsme obchod, kde každý jednotlivý kousek má svůj vlastní příběh. A co je hlavní, každým nákupem pomůžete rodičům samoživitelům, jejichž životní příběh nenabral zrovna ten správný směr.

16. 10. 2020 Číst více

Pomáháme s distanční výukou - zajišťujeme internetové připojení

Aby pomoc s distanční výukou byla komplexní, nakoupili jsme  200 ks USB modemů s přednabitou 100 GB datovou kartou. 

12. 10. 2020 Číst více

BACK TO SCHOOL 2020 - žádejte o školní pomůcky, internetové připojení, obědy, poukázky a slevy

Celý podzim se můžete hlásit do programu podpory Návrat do školy, do kterého přispěly různé společnosti stovky tisích korun. Podívejte se, kdo vás podporuje. 

29. 09. 2020 Číst více

MAGAZÍN - PENÍZE


Aktuální program pomoci: Příspěvek 4 000 Kč na potraviny nebo 10 000 Kč na nájem

V reakci na aktuální situaci a potřeby rodin samoživitelů je aktivní náš Covid program pomoci 4 000 Kč na potraviny nebo 10 000 Kč na bydlení.

22. 12. 2020 Číst více

Kompletní přehled nepojistných sociálních dávek

Úřad práce pro své klienty připravil desatero, které by vám mělo usnadnit komunikaci s úředníky a my připojujeme rozcestník všech informací o jednotlivých sociálních dávkách.

22. 10. 2020 Číst více

Jak žádat o dávky v době uzavření Úřadu práce?

Vyplněné formuláře je možné podávat elektronicky, tedy e-mailem nebo datovou schránkou. Po dobu nouzového stavu není nutný elektronický podpis.

22. 10. 2020 Číst více

Mimořádný program - úhrada kauce na nové bydlení

Stěhujete se do levnějšího bydlení nebo opouštíte azylový dům a nemáte finance na kauci? Dejte nám vědět, pokusíme se vám přispět.

01. 10. 2020 Číst více

Kde jako samoživitel hledat práci

Podle statistik bylo před krizí v České republice jen 300 000 nezaměstnaných, toto číslo se ale na podzim dramaticky změní, proto je dobré být při hledání aktivní.

31. 08. 2020 Číst více

Pomáháme rodičům zvládnout nástup dětí do školy - přihlašte se do programu BACK TO SCHOOL

Usnadníme samoživitelům začátek školního roku, přispějeme vám na nákup školních potřeb, obědů nebo kroužků, požádejte si o příspěvek ve výši 2 000 Kč.

24. 08. 2020 Číst více

VÍCE O FINANCÍCH

MAGAZÍN - DĚTI


V září jsme rozdělili částku 582 tisíc korun mezi rodiče a děti z neúplných rodin

Za uplynulý měsíc jsme rozdělili tuto nemalou částku mezi 93 rodin rodičů samoživitelů. Nejvíce žádostí se týkalo pomoci na bydlení či úhradu nedoplatků za energie. Vliv jarní vlny Covid krize byl zcela evidentní.

01. 10. 2020 Číst více

Další týden a 14 rodin, kterým jsme finančně mohli pomoci

V uplynulém týdnu jsme rozdělili mezi samoživitele přes 80 tisíc korun. Největší množství žádostí se týkalo příspěvku na bydlení, protože vliv koronakrize znamenal velký zásah do rozpočtu samoživitelů, se kterým se musí nadále potýkat.

Maminka Petra, řeší svoje velké zdravotní problémy a nyní i její Matyášek bojuje v nemocnici se zánětem ledvin. Finance pochopitelně začínají docházet, i když přes svoji invaliditu pracuje na zkrácený úvazek. Tatínek alimenty neposílá a Petra se zpozdila s placením nájemného. Bylo pro nás samozřejmé jí i tentokrát pomoci.

Maminka Andrea je už roky sama na výchovu svých dvou dětí. Vzhledem k chybějícím financím se stěhovala tento měsíc do menšího bytu. Bohužel musela zaplatit kauci a z výplaty prodavačky a příspěvku na bydlení ji částka stejně nestačí. K tomu náklady na začátek školního roku také znamenaly citelný zásah do rodinného rozpočtu.

Maminka Věrka je sama s 15ti měsíčním synem. Otce, vzhledem k jeho minulosti a jeho způsobu života, nemá syn ani v rodném listě. Před Covidem měla nastoupit do prodejny zeleniny na brigádu jako pokladní. Bohužel majitel krám zavřel. Možnost pravidelného hlídání nemá. Ze svého RP zaplatí synovi potřeby, insolvenci a na ostatní výdaje to většinou zbyde jen tak tak. Nyní se dostala do situace, kdy jí vznikl dluh na nájemném. Na přiznání státního příspěvku stále čeká.

Tatínek Zdeněk pracuje jako uklízeč, ale uživit tři děti je nad jeho možnosti. Na začátku školního roku vybavil děti do školy a zaplatil obědy, nyní ho ještě čeká doplatit plavání pro syna Zdeněčka, družinu pro Elišku a další školní potřeby pro nejstarší Jitku. Maminka soudem přiznané výživné neplatí a ani jinak nepřispívá.

Maminka Veronika je od ledna OSVČ, bohužel přes léto měla minimum klientů. Tatínek dětí od dubna přestal platit alimenty a nyní čeká, zda se jí pomocí návrhu na exekuci podaří dlužné výživné vymoci. Finanční rezervu již vyčerpala, proto se obrátila na Klub s prosbou o pomoc. Dříve aktivně pomáhala potřebným, ale nyní se dostala do situace, kdy sama pomoc potřebuje.

Další maminka Veronika nás požádala o příspěvek na potraviny, protože vzhledem dlouhodobé nemoci je nyní nezaměstnaná. Výdaje se kupí a maminka se dostala do situace, kdy se dále musí zadlužovat, aby situaci zvládla. Bohužel to je realita pro velké množství samoživitelů, kteří si musí finance půjčovat a následně nemají na jejich splácení. 

 

21. 09. 2020 Číst více

Jezdili jste jako děti na tábory? Letos mělo možnost jet i 132 dětí našich samoživitelů

Celkem jsme za letošní prázdniny vypravili 132 dětí z rodin samoživitelů. Celková částka na tábory, kterou jsme díky našim dárcům mohli mezi rodiče rozdělit byla ve výši přes 511 tisíc korun.

03. 09. 2020 Číst více

Máte doma vzteklouna a nevíte, jak si s ním poradit?

Asi každá maminka se setkala s dobou, kdy se v různém věku dítěte objevilo jedno z nejtěžších období, a to období dětského vztekání. A většina potvrdí, že je to docela nápor na psychiku, protože vztek a vzdor se objevují i v naprosto banálních situacích (dítě nedostane teď hned rohlík v obchodě, chtělo marmeládu jahodovou a ne meruňkovou, nemůže najít plyšáka, apod.)

29. 08. 2020 Číst více

Rozumíte svému puberťákovi? Slovníček teenagerů

Máte pocit, že váš dospívající potomek doma mluví řečí jiného kmene nebo je úplně z jiné planety? Zkusíme vám přiblížit význam některých nejvíce používaných slov puberťáků, aby se vám doma lépe komunikovalo.

20. 08. 2020 Číst více

Školní freeshop sbírá a rozdá použité školní pomůcky samoživitelům

Nepotřebné školní pomůcky nepatří do koše, ale mohou pomoci dětem z neúplných rodin, jejichž rodiče mají na začátku školního roku nejhlouběji do kapsy. 

16. 08. 2020 Číst více

VÍCE O DĚTECH

MAGAZÍN - ŽIVOT


Pár slov díků, která nám udělala radost

V této komplikované době hraje solidarita obzvlášt důležitou roli. A naši dárci to vědí. Proto máme radost, že se i my s nimi můžeme podělit o slova díků od našich maminek.

19. 11. 2020 Číst více

Sporný rozvod - co vás čeká a na co se připravit

Přehled nejdůležitějších informací týkajících se sporného rozvodu. Délka manželství nerozhoduje, když se prostě nedaří najít společnou řeč při rozchodu, může dojít na tzv. sporný rozvod.

29. 10. 2020 Číst více

V rámci distanční výuky jsme již poskytli pomoc v hodnotě 1,5 milionu korun

S nastalou distanční výukou jsme se rozhodli vyčlenit, zatím, největší částku na pomoc samoživitelům na nákup počítačů do nejslabších sociálních rodin.

20. 10. 2020 Číst více

Poděkování, která nás utvrzují v tom, že to má smysl

Tento týden jsme začali s distribucí notebooků pro rodiny samoživitelů. Jedno z milých poděkování, které nám udělalo skutečně radost.

05. 10. 2020 Číst více

Jak si udržet úroveň na mateřské a neztratit šance na zaměstnání

Všechny dobře známe stereotypní kolotoč na mateřské dovolené. Nakrmit, přebalit, vyprat, uklidit a tak pořád dokola. Takhle to ale být nesmí, jinak časem zapomenete i mluvit jako dospělá žena a zhošíte si šanci se vrátit do práce.

14. 08. 2020 Číst více

Co dělat, když jste obětí domácího násilí, nečekejte a okamžitě jednejte

Seberte odvahu! Poradíme vám, co máte dělat, když se váš manžel nebo partner dopouští opakovaně omezování nebo vás dokonce bije. Základem je nikdy nevěřit, že se to samo zlepší.

07. 08. 2020 Číst více

VÍCE ZE ŽIVOTA

MAGAZÍN - BYDLENÍ


Státní fond rozvoje bydlení půjčuje i samoživitelkám

Potřebujete doma provést nějaké opravy a nemáte na to rezervu ve vašem finančním rozpočtu? Málokdo ví, že půjčku matkám samoživitelkám poskytuje i Státní fond rozvoje bydlení.

03. 08. 2020 Číst více

Jak se přestěhovat bez stresu, pomůže dobrá organizace věcí

Stěhování je stresující. Rodiče samoživitelé ho bohužel zažívají častěji než ostatní rodiny. Sepsali jsme návod, jak zařídit přesun všech věcí bez zbytečného nervování. 

05. 07. 2020 Číst více

Dobročinný sklad ČT opět v provozu

15. ledna Česká televize opět otevřela její dobročinný sklad. Koncem minulého roku dárci z celé České republiky nosili a posílali do skladu dámské a dětské oblečení a výsledek byl famózní - celkově toho bylo tři čtvrtě tuny a veškerá pomoc směřovala maminkám z našeho Klubu svobodných matek, za což jsme velmi vděčni. O jednotlivé nabídky oblečení byl enormní zájem a z toho důvodu máme velkou radost, že sbírka v tomto roce pokračuje!

19. 01. 2020 Číst více

VÍCE O BYDLENÍ

MAGAZÍN - PŘÍBĚHY


Příběhy maminek, které od nás dostaly pomoc v posledních dnech

Občas potřebuje každý podat pomocnou ruku, zde je výběr několika příběhů maminek, kterým jsme měli možnost podat onu pomocnou ruku my.

27. 11. 2020 Číst více

Další z 300 ks notebooků má svého spokojeného majitele

A distanční výuka je zase o kousek jednodušší. Rozdali jsme 300 notebooků dětem napříč základními školami v celé republice.

10. 11. 2020 Číst více

V říjnu rekordní počet žádostí o pomoc za více než 1 milion Kč

Druhá vlna koronaviru je v mnoha ohledech náročnější pro samoživitele, než byla ta jarní. Křivka pomoci od března stále stoupá a vše nasvědčuje tomu, že se jen nezastaví.

10. 11. 2020 Číst více

Vybrané příběhy, kde jsme v listopadu měli šanci pomoci

Během prvního listopadového týdne jsme již rozdělili částku dosahující 200 tisíc korun. Bohužel situace se stále nelepší a žádosti, kdy maminky mají v peněžence posledních pár korun nejsou žádnou výjimkou.

10. 11. 2020 Číst více

Distanční výuka a nedostatek IT techniky situaci pro mnoho samoživitelů ještě zhoršil

V uplynulých dnes jsme soustředili naši pomoc hlavně na zajištění IT vybavení pro školáky s povinnou distanční výukou. Zde jsou některé z příběhů, které se k nám prostřednictvím žádostí dostaly.

20. 10. 2020 Číst více

Maminka Andrea s dětmi mají díky Klubu střechu nad hlavou

Maminka Andrea se musela s dětmi přestěhovat do menšího bytu kvůli výši nájmu. Bohužel náklady jsou i tak vyšší než její příjmy a dostala se tak do nepříjemné situace, buď školní potřeby pro děti nebo střecha nad hlavou. Naštěstí vše dobře dopadlo.

14. 09. 2020 Číst více

VÍCE PŘÍBĚHŮ

NÁŠ FACEBOOK


Už jste navštívili náš Facebook?
NOVINKY Z MAGAZÍNU


V srpnu jsme samoživitelům poskytli pomoc v rekordní částce přes 400 tisíc

Pokoranivrové období se ukázalo být pro rodiče samoživitele finančně velmi náročným. Zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc a vydali jsme za jeden měsíc nejvíce peněz v tříleté historii fungování Klubu.

03. 09. 2020 Číst více

Školní a výtvarné potřeby od SEVTU se slevou pro samoživitele

Pokud chcete pořídit školní výbavu se slevou, máme pro vás řešení. Děkujeme Sevtu, že do toho šli s námi a těšíme se, že start školního roku bude zase o něco příjemnější i pro samoživitele.

02. 09. 2020 Číst více

Pomáháme dětem zvládnout distanční školní výuku - přihlaste se do programu BACK TO SCHOOL

Ve spolupráci s partnerskou společností CZC.cz zajišťujeme notebooky pro 200 vybraných dětí z neúplných rodin, které nejsou schopny si svépomocí zajistit IT techniku pro školní výuku.

01. 09. 2020 Číst více


SPOJÍMESE.cz


POŽÁDAT O POMOC


Pro přímou pomoc spolupracujeme s partnerským projektem Spojimese.cz, který online spojuje dárce a samoživitele.

  • Zaslání finanční částky na účet samoživitele.
  • Doručení potravinové nebo drogistické pomoci.
  • Materiální pomoc, oblečení, obuv a pod.

Požádat o pomoc

DALŠÍ ČLÁNKY


Kde jako samoživitel hledat práci

Podle statistik bylo před krizí v České republice jen 300 000 nezaměstnaných, toto číslo se ale na podzim dramaticky změní, proto je dobré být při hledání aktivní.

31. 08. 2020 Číst více

Máte doma vzteklouna a nevíte, jak si s ním poradit?

Asi každá maminka se setkala s dobou, kdy se v různém věku dítěte objevilo jedno z nejtěžších období, a to období dětského vztekání. A většina potvrdí, že je to docela nápor na psychiku, protože vztek a vzdor se objevují i v naprosto banálních situacích (dítě nedostane teď hned rohlík v obchodě, chtělo marmeládu jahodovou a ne meruňkovou, nemůže najít plyšáka, apod.)

29. 08. 2020 Číst více

Eva Holubová: Udělejte si ze své svobody přednost! Lepší být sama, než mít vedle sebe nějakýho blba

Přes velké pracovní zaneprázdnění si našla čas známá a oblíbená herečka Eva Holubová, která poskytla našemu Klubu rozhovor. Moc děkujeme a přejeme hodně zdraví, pohody a životního elánu!

Jaká přídavná jména nebo přívlastky Vás napadají pro svobodnou matku?

SVOBODNÁ – se vším, co k tomu patří, tedy celá škála od nezávislá až po opuštěná! Může být statečná, odvážná i zoufalá. Jsou svobodné matky, které se rozhodly být svobodné už před početím. Jsou svobodné matky, které se staly samoživitelkami nedobrovolně, partner neměl o potomka zájem, a ony si přesto jeho život uhájily, často navzdory společnosti i nejbližšímu okolí.

Mají můj respekt a smekám. Jsou i ženy, jež porod nepřetvoří v matku, jejich mateřský pud neexistuje. Nesoudím je, neboť nevím, proč se tak stalo, ale jejich dětí je mi moc líto.

Mezilidské vztahy ve smyslu lásky mezi ženou a mužem jsou nevyzpytatelné. Věříte, že každý má nějak dané, jak jeho životní lásky budou vypadat?

Spíš nevěřím. Každý je svého štěstí strůjcem. Každý si musí uvědomit, nač stačí, kde má naději uspět, co od partnerství očekává. Ale i tak může přijít zklamání. Ovšem jedna věc je partnerství, druhá věc je mateřství. Když se to propojí a povede se to, může to být úžasný a bohulibý svazek. Když nikoliv, mohou si jedinci působit peklo na zemi. Je to o výběru a o vůli pečovat o vztah. Ale biologický otec vůbec nemusí být nejlepší otec.

Pro každou svobodnou maminku je většinou středobodem života její dítě (děti). Jaký styl výchovy uznáváte?

Myslím, že nikoliv pro každou, a že i vdané maminky si udělají z dětí středobod života. Ale vůbec si nejsem jistá, že je to správně. Zvláště při dospívání dítěte to může být velká překážka. Dítě je svobodný tvor a tak se k němu musí přistupovat. Zdravý mateřský pud je silnější než pud sebezáchovy.

Dala bych za své děti život, ale bránila jsem se tomu, abych do nich projektovala své nesplněné sny. Neznám styly výchovy. Snažila jsem se především navodit ve vztahu se svými dětmi důvěru, snažila jsem se je pochopit, dobře poznat jejich povahu a schopnosti, snažila jsem se jim nechat poznat sebe sama, ale i mne samou a předat jim své zkušenosti.

Snažila jsem se je vychovávat v duchu Desatera, vštípit jim smysl pro odpovědnost, odvahu a úctu ke svobodě a k lásce. K Matce Přírodě i Bohu Otci. Potřebu čistého svědomí, vštípit a osvojit ochranu slabších, pomoc potřebným. Hledat v každé životní etapě radost a smysl. Uctívat umění, radovat se z lidské pospolitosti, umět být samostatným.

Naučit je hledat si v každé povinnosti radost, nebát se neznámého, brát ho jako výzvu či dobrodružství, nikoliv v něm vidět nebezpečí. Zvyku dělat nepříjemné věci. Radost se z maličkostí a mít odvahu vytyčit si velké cíle. Ale nejvyšší stupeň výchovy je vlastní příklad. Tedy můj „styl“ výchovy sebe i děti je „Verba movent, exempla trahunt!“ a „Carpe diem“!

Co byste vzkázala všem svobodným matkám?

Udělejte si ze své svobody přednost! Lepší být sama, než mít vedle sebe nějakýho blba nebo grázla. Vychovávejte své děti svobodně a ke svobodě! Radujte se ze svého mateřství, ale nedělejte si z něho hlavní životní program.

Radujte se ze svých dětí, ale nedělejte z nich středobod svého života! Vychovávejte je ke svobodě a zodpovědnosti. Vychovávejte je k lidské pospolitosti, ale braňte před nevraživostí a posměškům snobů a falešných mravokárců.

Važte si sebe za to, že jste se rozhodly pro nový život, byť váš to bude stát určité oběti a opovržlivé pohledy hloupých a zlých lidí. Važte si toho, že jste obstály, navzdory pokrytectví a měšťáctví, které panují ve společnosti. Važte si za to sebe. A važte si, že jste byly obdařené dítětem. Spousta žen se dneska léčí z neplodnosti. Nepodceňujte to, co máte, nepřeceňujte, co nemáte…. 

26. 08. 2020 Číst více

Pomáháme rodičům zvládnout nástup dětí do školy - přihlašte se do programu BACK TO SCHOOL

Usnadníme samoživitelům začátek školního roku, přispějeme vám na nákup školních potřeb, obědů nebo kroužků, požádejte si o příspěvek ve výši 2 000 Kč.

24. 08. 2020 Číst více

Katka a Oliver byli poprvé v životě ZOO Praha

Upřímné poděkování, které udělá radost. V rámci program Letních zážitků jsme rozdali přes 1 tisíc vstupenek do zoologických zahrad a zábavních parků.

24. 08. 2020 Číst více

Rozumíte svému puberťákovi? Slovníček teenagerů

Máte pocit, že váš dospívající potomek doma mluví řečí jiného kmene nebo je úplně z jiné planety? Zkusíme vám přiblížit význam některých nejvíce používaných slov puberťáků, aby se vám doma lépe komunikovalo.

20. 08. 2020 Číst více

Školní freeshop sbírá a rozdá použité školní pomůcky samoživitelům

Nepotřebné školní pomůcky nepatří do koše, ale mohou pomoci dětem z neúplných rodin, jejichž rodiče mají na začátku školního roku nejhlouběji do kapsy. 

16. 08. 2020 Číst více

Jak si udržet úroveň na mateřské a neztratit šance na zaměstnání

Všechny dobře známe stereotypní kolotoč na mateřské dovolené. Nakrmit, přebalit, vyprat, uklidit a tak pořád dokola. Takhle to ale být nesmí, jinak časem zapomenete i mluvit jako dospělá žena a zhošíte si šanci se vrátit do práce.

14. 08. 2020 Číst více

Stále pomáháme tam, kde to nejvíce potřebují

Začátek školního roku se blíží, proto již nyní hradíme obědy ve školách / školkách, přispíváme na nákup školních potřeb a kroužků.

Dobrý den, nevím, jestli k vám tento e-mail doputuje, ale chtěla bych vám z celého srdce poděkovat za pomoc, moc mi to pomůže a mám o menší starost méně. Ani jsem nedoufala, že nějaká pomoc dopadne. Moc děkuji.

Dobrý den, jsem naprosto v šokou, že jsem byla vybraná, až jsem měla slzy v očích. Chtěla bych vám ze srdce moc poděkovat za mě i za syna. Slovy se to nedá vyjádřit. Vážím si toho. Děkuji.

Jste neuvěřitelní, tak rychlé schválení mě ani nenapadlo. Vlastně jsem ani nečekala, že by se dostalo i na nás. To snad ani slovy nejde popsat, jak moc jsem vám vděčná. Děkuji, děkuji, děkuji celému KSM, jste úžasní.

Nedokážu ani slovy popsat, jak moc jste mi pomohli!! Strašně, strašně moc vám všem děkuju za tuto pomoc. Spadl mi obrovský balvan ze srdce. Děkuju za mě, ale především za děti!!!

13. 08. 2020 Číst více

Platíme obědy, školní potřeby, nájemné i kroužky. Ví to Katka, Daniela a další

Za uplynulý týden jsme pomohli částkou 70 000 korun celkem 24 rodinám, které se dostaly do vyhrocené finanční situace. Tím, že jsme nastartovali program Back to school, velká část naší pomoci nyní směřuje k rodinám školáků na úhradu obědů, školních potřeb nebo kroužků.

13. 08. 2020 Číst více

Co dělat, když jste obětí domácího násilí, nečekejte a okamžitě jednejte

Seberte odvahu! Poradíme vám, co máte dělat, když se váš manžel nebo partner dopouští opakovaně omezování nebo vás dokonce bije. Základem je nikdy nevěřit, že se to samo zlepší.

07. 08. 2020 Číst více

Jak v dnešní době sehnat dětského zubaře?

Fenomén nedostatku zubařů pro dospělé, ale především pro dětské pacienty nadále pokračuje, pojišťovna vám ho však musí zajistit. 

05. 08. 2020 Číst více

Pomozte s bleskovým průzkumem finanční situace po Covid krizi

Pomozte nám, prosím, se zmapováním aktuální finanční situace rodičů samoživitelů po Covid krizi. Data nám pomohou v dalším získávání pomoci.

04. 08. 2020 Číst více

Jedete v tom s námi! Tohle tu ještě nebylo, rozdělili jsme 367 tisíc a rozdali 1000 vstupenek

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.

03. 08. 2020 Číst více

Státní fond rozvoje bydlení půjčuje i samoživitelkám

Potřebujete doma provést nějaké opravy a nemáte na to rezervu ve vašem finančním rozpočtu? Málokdo ví, že půjčku matkám samoživitelkám poskytuje i Státní fond rozvoje bydlení.

03. 08. 2020 Číst více

Všechny články

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^