Listopadová tisícovka balíčků pomoci Oděvní banky

04. 12. 2023

V listopadu zvládla naše Oděvní banka rozeslat potřebným lidem v nouzi téměř tisícovku krizových balíčků oblečení, které obsahovaly skoro 4 tuny oblečení dámského, dětského nebo pánského podle požadavků žadatelů.

Každý den se setkáváme s novými příběhy lidí, kteří se ocitli v nesnázích. Rodiny, které se potýkají s nezaměstnaností, rodiče samoživitelé, kteří se snaží vyjít s malým rozpočtem nebo senioři, pro které je každá koruna důležitá. Pro tyto lidi se stává darované oblečení nejen nutnou potřebou, ale i symbolem solidarity. V uplynulých týdnech jsme zaznamenali i významný nárůst počtu organizací, které se na nás obrací s žádostí o spolupráci. Tyto organizace, zahrnující sociální služby, neziskové orgaizace, pobytové instituce i nízkoprahová centra, nyní prosí o pomoc v podobě oblečení pro své klienty. Díky této spolupráci se naše pomoc dostává do všech koutů České republiky. Jedná se o desítky organizací, které nám zaslali své první objednávky krizových balíčků, jako například:

- Psychiatrická nemocnice Bohnice

- SOS Dětské vesničky

- Dětský domov Kladno, Holice, Unhošť, Fulnek

- Domov na půl cesty Maják a Koruna

- Vězeňská služba ČR

Naše spolupráce s těmito organizacemi umožňuje, aby oděvní pomoc dosáhla do všech regionů. Od malých vesnic po velká města, naše krizové balíčky přinášejí naději a praktickou podporu těm, kteří to nejvíce potřebují.

A jak můžete pomoci jako dárce vy?

Podrobný návod naleznete na webových stránkách naší Oděvní banky ZDE.

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.

infolinka: 800 99 55 11