Lednová pomoc samoživitelům = 1 milion korun

01. 02. 2023

Nový rok začal svižně ve znamení změn, co se ovšem nemění, je dlouhodobě náročná situace rodin samoživitelů v celé republice. První měsíc v roce jsme odstartovali poskytnutou pomocí ve výši 1 milionu korun, který jsme rozdělili mezi 113 rodin sólo rodičů v nouzi, z čehož devět žádostí z deseti se týkalo prosby o finanční pomoc s nájmem či úhradou energií.

Zdroje na poskytnutou pomoc vycházely z laskavých darů soukromých dárců a taktéž od společností Datamole, Azelis, Allianz, CZC.cz, Secondfoundation a Prologis, za což moc děkujeme.

Stranou nezůstala ani materiální pomoc naší Oděvní banky, která pomáhá nejen samoživitelům, ale všem osobám v nouzi. Zde se lednové skóre zastavilo na hodnotě 1,7 tuny v podobě 428 ks balíků s oblečením, které jsme rozesílali do všech končin naší republiky, a to jak přímým žadatelům o pomoc, tak prostřednictvím spolupracujících potravinových bank. V rámci aktivit Oděvní banky je nezastupitelná úloha našich hlavních partnerů, a to společnosti JTI v rámci finanční podpory, tak firmy Potex v rámci pravidelných dodávek oblečení.

V rámci materiální pomoci patří velké poděkování společnosti Vodafone, která poskytla bezplatně 15 kusů zcela nových notebooků pro děti, které je nutně potřebují pro školní aktivity. Dále musíme moc poděkovat za materiální podporu společnostem Eurowag, Lagardere Travel Retail, Lunamies, MimiConcept, Ambiente, Naše Maso, Husky, Friendly Digital, Pumax a neziskové organizaci Přestupní stanice.

K velkému posunu došlo také v rámci našeho charitativního obchodu Fashion Charity Shop, kde jsme v půlce měsíce otevřeli druhý obchod s dětským oblečením v ul. Pplk. Sochora 740/34, který tak doplňuje náš hlavní obchod s dámským oblečením proti Národní galerii. Online prodej byl přestěhován do nových prostor do Hovorčovic na Praze-východ a jeho nabídka je k dispozici na novém eshopu www.fashioncharityshop.com , který je pro zákazníky uživatelsky přehlednější s každodenní novou nabídkou zboží. 

 

 

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^