Lednová finanční pomoc: 823 tisíc korun pro 88 rodin

01. 02. 2022

Leckdo by čekal, že leden bude poklidným měsícem, ale opak byl pravdou. Každý den jsme přijali velké množství žádostí o pomoc od sólo rodičů, kteří se ocitli v zoufalé životní situaci. Pomyslná ručička poskytnuté pomoci se zastavila na čísle 88 rodin. Mezi ty jsme rozdělili částku 823 779 korun.

Už stabilně platí, že nejčastěji nás sólo rodiče žádají o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Není se co divit, výdaje za nájemné jsou největší položkou v rodinném rozpočtu. V lednu většina žádostí obsahovala věty typu: už nevím, co dál, vše se zdražuje a já už nemám na čem ušetřit, jsem na dně, nezvládnu to. Opravdu velmi smutné čtení.

"Do loňského roku jsme platili nájemné 12 047 korun. Už tak bylo náročné bydlení uhradit, když jsem byla většinu času s dětmi doma místo toho, abych byla v práci. Od ledna se nám nájem zvýšil na 16 000 korun a já už to nezvládám. Nevím, jak zajistit pro děti další základní potřeby jako je jídlo a drogerie. Do toho ještě zdražený nájem, to už nemám jak slepit dohromady. Už to nezvládám a musela jsem vyhledat pomoc lékaře. Pracuji na HPP, ale výplata zdaleka nestačí, děti jsou neustále v karanténě a ošetřovné naše výdaje nepokryje. Zoufale vás prosím o pomoc s úhradou nájmu, ať neskončíme na ulici." Maminka Věra, Nicola 10 let a Erik 7 let

Materiální pomoc v lednu zamířila ke 40 sólo rodičům a jejich dětem. Skoro každý balík pomoci tentokrát obsahoval i teplou zimní bundu, což všichni obdarování velmi ocenili.

"Se zatajeným dechem čtu vaše písmenka... Schváleno? Bože, jsem velmi, velmi šťastná! Tak rychlá pomoc a právě v přesný čas, kdy musím za nájem zaplatit. To je tak neskutečné, jak obrovský kámen teď ze mě spadl. Děkuji, děkuji za sebe i moji dceru. Věřte, že jsem se na Klub svobodných matek obrátila ve velké nouzi a stresu, kdy už jsem nenalezla žádné jiné východisko a pomoc v okolí. Děkuji, že nás v tom nenecháváte samotné." Maminka Pavla a Kristýna 9 let

V lednu nás finančně podpořili: MaxiCommodities, a.s., Allianz, zaměstnanci Economia a Dogfish s.r.o.

Materiálně nás podpořili: herečka Andrea Růžičková a YOUSTAR

DĚKUJEME!

 

 

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^