Podpořili jsme už tisíce rodičů a dětí


Přečtěte si některé příběhy rodičů samoživitelů a jejich dětí, kterým jsme našimi příspěvky pomohli bojovat s nepřízni osudu. Přidejte se k nám!

  Chci podpořit děti

V listopadu jsme pomohli samoživitelům částkou 1,1 milionu korun

Listopad byl ve znamení narůstajícího počtu žádostí o finanční pomoc, které nám přicházely. Tentokrát se týkaly nejen bydlení (nájmu, energií) a potravin, ale také příspěvku na vánoční dárky pro děti. Celkově jsme tak pomohli částkou 1 177 464 korun, kterou jsme rozdělili mezi 147 rodin sólo rodičů v nouzi.

Naše říjnová pomoc: 850 tisíc korun pro 110 rodin v nouzi

Přesně 850 845 korun byla výše naší pomoci, kterou jsme v říjnu poskytli celkově 110 rodinám samoživitelů v nouzi. Nejvíce žádostí o pomoc se týkalo opět nákladů na bydlení a potravin, taktéž už začaly přicházet žádosti s prosbou o výpomoc na zajištění vánočních dárků.

Oděvní banka rozdělila skoro 10 tun oblečení

Za pouhých 6 týdnů fungování zvládla naše Oděvní banka rozdělit neuvěřitelných 10 tun oblečení mezi potřebné. Největší část pomoci (9 tun) byla distribuována v rámci spolupráce s vybranými regionálními potravinovými bankami a lokálními neziskovými organizacemi, jedna tuna oblečení byla vydána přímo zájemcům v sídle Oděvní banky u pražské ZOO.  

Naše pomoc v září = skoro 1 milion korun

Stejně jako rodiče měli plné ruce práce s opětovným nástupem dětí do škol, my se také nezastavili, a v září jsme podpořili 114 rodin samoživitelů v nouzi celkovou částkou 960 905 korun. Nejvíce žádostí o pomoc jsme dostávali jednoznačně na náklady na bydlení (nájem, energie) a samozřejmě i v rámci programu Zpátky do školy.

Srpnová finanční injekce pro 102 rodin

Mezi sólo rodiče a jejich děti jsme v srpnu rozdělili částku 948 168 korun. Zatímco děti z neúplných rodin si užívaly prázdniny na táborech, na které jsme jim přispívali, my jsme se činili. Během dvou prázdninových měsíců jsme do potřebných rodin odeslali finanční pomoc v neuvěřitelné výši skoro 1,8 milionu korun.

V červenci jsme pomohli sólo rodičům částkou 844 tisíc

Částka, kterou jsme vydali na pomoc sólo rodičům v červenci, se zastavila na čísle 844 700 korun. Ta byla rozdělena mezi 95 rodin a pomohla s úhradou bydlení, potravin, táborů i školních pomůcek. V horkých letních dnech jsme se činili i ve skladu materiální pomoci. Do 113 neúplných rodin odešlo 565 kilogramů nejen oblečení. V červenci jsme odesílali i aktovky a školní batohy.

Pomáhejte s námi


Takové jsou typické příběhy, se kterými se setkáváme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Tři čtvrtě milionu korun rozděleno v dubnu

V dubnu jsme odeslali finanční pomoc do 83 rodin, mezi které jsme rozdělili částku 740 011 korun. Rostoucí životní náklady už dostávají na kolena i ty sólo rodiče, kteří doposud zvládli (s vypětím všech sil a několika brigád) pravidelné měsíční náklady hradit bez pomoci. Bohužel, v dubnu už byli i oni nuceni obrátit se s žádostí o pomoc na naši neziskovou organizaci. A zdražování stále pokračuje...


2,5 milionu pro 268 rodin za první čtvrtletí

Klub svobodných matek za první čtvrtletí letošního roku poskytl sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 2,5 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 268 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.


Naše únorová pomoc: 808 tisíc pro 81 rodin

V únoru rozdělil Klub svobodných matek částku 808 000 korun mezi 81 sólo rodičů a jejich děti. Zajistit střechu nad hlavou, tak by se daly shrnout žádosti o pomoc, které každý den dostáváme. I v únoru platilo, že nejčastěji žádaly sólo rodiče o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Je to pochopitelné, výdaje za nájemné a poplatky s ním spojené jsou největší výdajovou položkou jejich napjatého rozpočtu.


Lednová finanční pomoc: 823 tisíc korun pro 88 rodin

Leckdo by čekal, že leden bude poklidným měsícem, ale opak byl pravdou. Každý den jsme přijali velké množství žádostí o pomoc od sólo rodičů, kteří se ocitli v zoufalé životní situaci. Pomyslná ručička poskytnuté pomoci se zastavila na čísle 88 rodin. Mezi ty jsme rozdělili částku 823 779 korun.


V roce 2021 jsme pomohli samoživitelům 10 miliony korun a 6 tunami materiální pomoci

Naše nezisková organizace v roce 2021 rozdělila finanční pomoc ve výši 10,2 milionů korun mezi 1 338 neúplných rodin. Počet balíků s materiální pomocí ve formě oblečení se v uplynulém roce zastavil na čísle 2 426 a váha bez pár kilogramů ukázala 6 tun.


V posledním čtvrtletí jsme rozdělili přes 1,6 milionu mezi tři stovky rodin

V Klubu svobodných matek jsme za poslední tři měsíce tohoto roku pomohli celkem 293 sólo rodičům a jejich dětem, mezi které jsme rozdělili neuvěřitelnou částku 1 629 241 korun. Rodičům samoživitelům jsme přispěli částkou 711 800 korun na nákup vánočních dárků pro 300 dětí. O tom, že dětem zářily oči více než světýlka na stromečku, svědčí fotografie, které od Štědrého večera nonstop plní naše emailové schránky.


Vánoce, svátky klidu a pohody

V rodinách sólo rodičů toto úplně neplatí. Předvánoční období je pro mnohé z nich spojené se zvýšeným stresem. Několik měsíců před Štědrým dnem už řeší otázku, kde vzít finance na splnění dětských přání. I z toho důvodu jsme v Klubu svobodných matek vánoční program pomoci, kdy přispíváme na pořízení vánočních dárků pro děti, spustili už v říjnu. V žádostech o pomoc dostáváme krásné dopisy pro Ježíška. Přečtěte si několik příběhů i poděkování, které denně dostáváme.


Čtvrt tuny materiální pomoci pro SAS Milovice

S centrem sociálních služeb pro rodiny s dětmi v těžké životní situaci POINT Milovice spolupracujeme dlouhodobě. Když jsme se dozvěděli, že jejich sklad materiální pomoci zeje prázdnotou, neváhali jsme ani vteřinu. Pro sólo rodiče a jejich děti v Milovicích a okolí jsme ihned nachystali čtvrt tuny materiální pomoci ve formě oblečení, drogerie a kosmetiky.


Další tuna materiální pomoci pro samoživitele

Během třetího čtvrtletí jsme sólo rodičům a jejich dětem odeslali další více jak tunu materiální pomoci. Konkrétně 1 163 kilogramů pro 223 neúplných rodin. Balíky obsahovaly nejen oblečení, ale i novou obuv, aktovky a školní potřeby, ložní prádlo, spacáky a mnoho dalšího. Obsah každého balíku byl v řádech několika tisíc korun, čímž jsme pomohli sólo rodičům ulevit z už tak napjatého finančního rozpočtu.


Krásná poděkování od maminek Renáty, Šárky a Žanety

Škola. Nejčastěji skloňované slovo v žádostech o pomoc, které jsme v září obdrželi. Začátek školního roku a zvýšené výdaje, které jsou s ním spojené, přinesly bezesné noci většině sólo rodičů, kteří se na nás obraceli.


Markéta šetří i na jídle, ale na brýlky pro děti už nezbývá, pomohli jsme

Životní osudy neúplných rodin jsou různé a my o nich čteme každý den v žádostech o pomoc. Sólo rodiče nám svěřují své příběhy, není výjimkou, že takový popis životní situace poté vypadá jako osobní zpověď. Přinášíme vám úryvky z žádostí o pomoc.


Velká úleva a naděje, že bude lépe, tak nám děkují samoživitelé

Přinášíme pravidelnou dávku poděkování, které každý den dostáváme. Velká úleva a naděje, že bude lépe. To je to, co je cítit z každého poděkování za pomoc v těžké životní situaci. Klub svobodných matek i nadále pomáhá s úhradou nákladů na bydlení a příspěvkem na potraviny. Aktuálně pomáháme sólo rodičům i zvládnout zvýšené výdaje, které jsou spojené s návratem dětí do škol.


Příběhy rodin, kterým jsme pomohli

Přečtěte si příběhy neúplných rodin, kterým jsme v uplynulých týdnech pomohli. Přinášíme vám několik životních příběhů z žádostí o pomoc. Jsme rádi, že každý den můžeme pomáhat tam, kde to má opravdu smysl. V současné době je naším aktuálním programem pomoci "Zpátky do školy", ale i nadále je možné žádat o pomoc z Covid programu pomoci. 


Poděkování od rodin, kterým jsme pomohli

Přinášíme vám pravidelnou dávku poděkování. Tyto zprávy nás neustále utvrzují v tom, že naše pomoc má smysl. Poděkování nám posílají sólo rodiče, kterým jsme poskytli finanční pomoc a stále častějí nám píší i jejich sociální pracovníci, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.


Skoro 2,5 tuny materiální pomoci potřebným rodinám

Měsíc červen byl ve znamení velké materiální pomoci. Od začátku roku jsme rozdali už 2 442 kilogramů materiální pomoci, která zamířila k 451 neúplným rodinám. Každý týden naplníme dodávku přepravní služby a pomoc tak míří sólo rodičům a jejich dětem do celé České republiky.


KANCELÁŘE A OBCHOD

obchod Fashion Charity Shop
Dukelských hrdinů 34
Praha 7, 170 00
Po - Pá: 9.00 - 18 hod., So: 13:00 - 18:00
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^