Podpořili jsme už tisíce rodičů a dětí


Přečtěte si některé příběhy rodičů samoživitelů a jejich dětí, kterým jsme našimi příspěvky pomohli bojovat s nepřízni osudu. Přidejte se k nám!

  Chci podpořit děti

Druhý milion na pomoc rodinám samoživitelů v nouzi

Stejně jako v lednu i v únoru dosáhla námi poskytnutá pomoc rodinám samoživitelů částku jednoho milionu korun, konkrétně byla rozdělena částka 1 000 676 korun mezi 118 rodin sólo rodičů s dětmi v nouzi. 90 % žádostí o pomoc, které naše nezisková organizace dostávala, se týkalo žádosti o finanční příspěvek na nájem či energie. 

Lednová pomoc samoživitelům = 1 milion korun

Nový rok začal svižně ve znamení změn, co se ovšem nemění, je dlouhodobě náročná situace rodin samoživitelů v celé republice. První měsíc v roce jsme odstartovali poskytnutou pomocí ve výši 1 milionu korun, který jsme rozdělili mezi 113 rodin sólo rodičů v nouzi, z čehož devět žádostí z deseti se týkalo prosby o finanční pomoc s nájmem či úhradou energií.

Oděvní banka v roce 2022

Za první necelé 4 měsíce svého fungování v roce 2022 pomohla Oděvní banka celkem 5 396 lidem v tíživé finanční situaci, v přepočtu na hmotnost jde o množství přesahující 21,5 tuny oblečení. 

Rok 2022 = více než 11 milionů korun pro samoživitele v nouzi

Rok 2022 byl z pohledu námi poskytnuté finanční pomoci rodinám sólo rodičů v nouzi naprosto rekordní, kdy podle předběžných odhadů přesáhla 11 milionů korun. Konkrétně v prosinci jsme pomohli částkou 875 913 korun, kterou jsme rozdělili mezi 65 rodin samoživitelů v rámci finančního příspěvku na bydlení (nájem, energie) nebo potraviny, zároveň jsme zajistili více než 700 vánočních dárků pro děti za necelý milion korun.  

Vánoční nadílka od Groupe SEB

Naše velké poděkování patří společnosti Groupe SEB, která již několikátým rokem podporuje rodiče samoživitele a vždy před vánoci nám udělá velké překvapení. Tentokrát se jedná o fantastickou nadílku v podobě nových elektrospotřebičů těch nejlepších značek, které jistě udělají ve spoustě rodin sólo rodičů radost. Moc děkujeme!

V listopadu jsme pomohli samoživitelům částkou 1,1 milionu korun

Listopad byl ve znamení narůstajícího počtu žádostí o finanční pomoc, které nám přicházely. Tentokrát se týkaly nejen bydlení (nájmu, energií) a potravin, ale také příspěvku na vánoční dárky pro děti. Celkově jsme tak pomohli částkou 1 177 464 korun, kterou jsme rozdělili mezi 147 rodin sólo rodičů v nouzi.

Pomáhejte s námi


Takové jsou typické příběhy, se kterými se setkáváme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Naše říjnová pomoc: 850 tisíc korun pro 110 rodin v nouzi

Přesně 850 845 korun byla výše naší pomoci, kterou jsme v říjnu poskytli celkově 110 rodinám samoživitelů v nouzi. Nejvíce žádostí o pomoc se týkalo opět nákladů na bydlení a potravin, taktéž už začaly přicházet žádosti s prosbou o výpomoc na zajištění vánočních dárků.


Oděvní banka rozdělila skoro 10 tun oblečení

Za pouhých 6 týdnů fungování zvládla naše Oděvní banka rozdělit neuvěřitelných 10 tun oblečení mezi potřebné. Největší část pomoci (9 tun) byla distribuována v rámci spolupráce s vybranými regionálními potravinovými bankami a lokálními neziskovými organizacemi, jedna tuna oblečení byla vydána přímo zájemcům v sídle Oděvní banky u pražské ZOO.  


Naše pomoc v září = skoro 1 milion korun

Stejně jako rodiče měli plné ruce práce s opětovným nástupem dětí do škol, my se také nezastavili, a v září jsme podpořili 114 rodin samoživitelů v nouzi celkovou částkou 960 905 korun. Nejvíce žádostí o pomoc jsme dostávali jednoznačně na náklady na bydlení (nájem, energie) a samozřejmě i v rámci programu Zpátky do školy.


Srpnová finanční injekce pro 102 rodin

Mezi sólo rodiče a jejich děti jsme v srpnu rozdělili částku 948 168 korun. Zatímco děti z neúplných rodin si užívaly prázdniny na táborech, na které jsme jim přispívali, my jsme se činili. Během dvou prázdninových měsíců jsme do potřebných rodin odeslali finanční pomoc v neuvěřitelné výši skoro 1,8 milionu korun.


V červenci jsme pomohli sólo rodičům částkou 844 tisíc

Částka, kterou jsme vydali na pomoc sólo rodičům v červenci, se zastavila na čísle 844 700 korun. Ta byla rozdělena mezi 95 rodin a pomohla s úhradou bydlení, potravin, táborů i školních pomůcek. V horkých letních dnech jsme se činili i ve skladu materiální pomoci. Do 113 neúplných rodin odešlo 565 kilogramů nejen oblečení. V červenci jsme odesílali i aktovky a školní batohy.


Tři čtvrtě milionu korun rozděleno v dubnu

V dubnu jsme odeslali finanční pomoc do 83 rodin, mezi které jsme rozdělili částku 740 011 korun. Rostoucí životní náklady už dostávají na kolena i ty sólo rodiče, kteří doposud zvládli (s vypětím všech sil a několika brigád) pravidelné měsíční náklady hradit bez pomoci. Bohužel, v dubnu už byli i oni nuceni obrátit se s žádostí o pomoc na naši neziskovou organizaci. A zdražování stále pokračuje...


2,5 milionu pro 268 rodin za první čtvrtletí

Klub svobodných matek za první čtvrtletí letošního roku poskytl sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 2,5 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 268 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.


Naše únorová pomoc: 808 tisíc pro 81 rodin

V únoru rozdělil Klub svobodných matek částku 808 000 korun mezi 81 sólo rodičů a jejich děti. Zajistit střechu nad hlavou, tak by se daly shrnout žádosti o pomoc, které každý den dostáváme. I v únoru platilo, že nejčastěji žádaly sólo rodiče o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Je to pochopitelné, výdaje za nájemné a poplatky s ním spojené jsou největší výdajovou položkou jejich napjatého rozpočtu.


Lednová finanční pomoc: 823 tisíc korun pro 88 rodin

Leckdo by čekal, že leden bude poklidným měsícem, ale opak byl pravdou. Každý den jsme přijali velké množství žádostí o pomoc od sólo rodičů, kteří se ocitli v zoufalé životní situaci. Pomyslná ručička poskytnuté pomoci se zastavila na čísle 88 rodin. Mezi ty jsme rozdělili částku 823 779 korun.


V roce 2021 jsme pomohli samoživitelům 10 miliony korun a 6 tunami materiální pomoci

Naše nezisková organizace v roce 2021 rozdělila finanční pomoc ve výši 10,2 milionů korun mezi 1 338 neúplných rodin. Počet balíků s materiální pomocí ve formě oblečení se v uplynulém roce zastavil na čísle 2 426 a váha bez pár kilogramů ukázala 6 tun.


V posledním čtvrtletí jsme rozdělili přes 1,6 milionu mezi tři stovky rodin

V Klubu svobodných matek jsme za poslední tři měsíce tohoto roku pomohli celkem 293 sólo rodičům a jejich dětem, mezi které jsme rozdělili neuvěřitelnou částku 1 629 241 korun. Rodičům samoživitelům jsme přispěli částkou 711 800 korun na nákup vánočních dárků pro 300 dětí. O tom, že dětem zářily oči více než světýlka na stromečku, svědčí fotografie, které od Štědrého večera nonstop plní naše emailové schránky.


Vánoce, svátky klidu a pohody

V rodinách sólo rodičů toto úplně neplatí. Předvánoční období je pro mnohé z nich spojené se zvýšeným stresem. Několik měsíců před Štědrým dnem už řeší otázku, kde vzít finance na splnění dětských přání. I z toho důvodu jsme v Klubu svobodných matek vánoční program pomoci, kdy přispíváme na pořízení vánočních dárků pro děti, spustili už v říjnu. V žádostech o pomoc dostáváme krásné dopisy pro Ježíška. Přečtěte si několik příběhů i poděkování, které denně dostáváme.


Čtvrt tuny materiální pomoci pro SAS Milovice

S centrem sociálních služeb pro rodiny s dětmi v těžké životní situaci POINT Milovice spolupracujeme dlouhodobě. Když jsme se dozvěděli, že jejich sklad materiální pomoci zeje prázdnotou, neváhali jsme ani vteřinu. Pro sólo rodiče a jejich děti v Milovicích a okolí jsme ihned nachystali čtvrt tuny materiální pomoci ve formě oblečení, drogerie a kosmetiky.


Další tuna materiální pomoci pro samoživitele

Během třetího čtvrtletí jsme sólo rodičům a jejich dětem odeslali další více jak tunu materiální pomoci. Konkrétně 1 163 kilogramů pro 223 neúplných rodin. Balíky obsahovaly nejen oblečení, ale i novou obuv, aktovky a školní potřeby, ložní prádlo, spacáky a mnoho dalšího. Obsah každého balíku byl v řádech několika tisíc korun, čímž jsme pomohli sólo rodičům ulevit z už tak napjatého finančního rozpočtu.


Krásná poděkování od maminek Renáty, Šárky a Žanety

Škola. Nejčastěji skloňované slovo v žádostech o pomoc, které jsme v září obdrželi. Začátek školního roku a zvýšené výdaje, které jsou s ním spojené, přinesly bezesné noci většině sólo rodičů, kteří se na nás obraceli.


KANCELÁŘE A BUTIK

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - Pá: 9.00 - 18 hod., So: 13:00 - 18:00
info@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^