Podpořili jsme už tisíce rodičů a dětí


Přečtěte si některé příběhy rodičů samoživitelů a jejich dětí, kterým jsme našimi příspěvky pomohli bojovat s nepřízni osudu. Přidejte se k nám!

  Chci podpořit děti

18 tun oblečení za Oděvní banku

Za první pololetí tohoto roku naše Oděvní banka mohla díky neustálé podpoře soukromých i firemních dárců rozdělit mezi lidi v nouzi neuvěřitelných 17 554 kilogramů materiální pomoci. Tento výsledek je důkazem společného úsilí a spolupráce mezi našimi dobrovolníky, dárci a partnery.

Tři a půl milionu korun za první pololetí

Za první pololetí tohoto roku přesáhla naše finanční pomoc pro rodiny samoživitelů částku 3,5 miliony korun. Finanční pomoc je pouze jedním z pilířů komplexní pomoci, kterou naše nezisková organizace sólo rodičům poskytuje.

Květnový rekordní měsíc v Oděvní bance

V květnu naše Oděvní banka rozdělila úctyhodných 5 336 kilogramů oblečení a další materiální pomoci mezi osoby v nouzi z celé České republiky. Přepočtem se jednalo o více než 1 300 krizových balíčků s pomocí.

Tři miliony korun pro více než 200 rodin samoživitelů

Za prvních pět měsíců roku naše nezisková organizace díky podpoře soukromých a firemních dárců pomohla 217 rodinám samoživitelů, mezi které jsme rozdělili 2,95 milionu korun. Darované finance byly v drtivé většině použity na úhradu nájmů a energií, potraviny a na úhradu letních táborů a škol v přírodě pro děti.

11 tun oblečení z Oděvní banky

Naše Oděvní banka od začátku letošního roku nasadila své klasické intenzivní pracovní tempo a za první čtyři měsíce zpracovala 11 tun oblečení v podobě téměř 2 800 kusů krizových balíčků, které ve spolupráci s potravinovými bankami a lokálními neziskovými organizacemi dostala do rukou osobám v náročné finanční a životní situaci z celé ČR.

Dva a čtvrt milionu pro samoživitele za první čtyři měsíce roku

Další dubnový měsíc byl opět ve znamení čerpání finanční pomoci ze strany potřebných rodin samoživitelů od naší neziskové organizace. Konkrétně bylo rozděleno 601 413 korun mezi 45 rodin samoživitelů. S blížícím se létem a prázdninami dětí roste i počet žádostí o pomoc s úhradou letních táborů a škol v přírodě. Celková výše poskytnuté finanční pomoci od začátku roku dosáhla 2,3 milionu korun.

Pomáhejte s námi


Takové jsou typické příběhy, se kterými se setkáváme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Oblečení z Oděvní banky pro dva tisíce lidí

Vedle výsledků finanční pomoci samoživitelům nesmíme opominout ani čtvrtletní skóre naší Oděvní banky, které během prvních třech měsíců letošního roku zajistila krizový balíček oblečení pro více než dva tisíc osob, které se ocitly v těžkých životních situacích. Níže stručná rekapitulace aktivit Oděvní banky za poslední měsíce.  


Jeden a tři čtvrtě milionu pro samoživitele v prvním čtvrtletí

Naše nezisková organizace poskytla za první čtvrtletí letošního roku sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 1,7 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 130 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.


6 tun oblečení pro potřebné v Oděvní bance

Přesně 6,3 tuny oblečení rozeslala potřebným naše Oděvní banka od začátku roku, a to v podobě krizových balíčků, které obsahují kompletní set oblečení. 


Přes milion korun rodičům samoživitelům od začátku roku

Přesně 1 074 981 korun byla částka, kterou jsme od začátku roku vydali na pomoc necelé stovce rodin samoživitelů v nouzi. Nejvíce finančních darů bylo poskytnuto na náklady na bydlení (nájem, zálohy či nedoplatky energií) a potraviny, taktéž jsme začali proplácet letní tábory pro děti rodin sólo rodičů, kteří nejsou ve finanční kondici.


Leden: půl milionu korun a tři tuny oblečení

V lednu jsme v rámci naší finanční pomoci rozdělili částku 516 690 korun mezi téměř čtyři desítky rodiny samoživitelů v nouzi a rozposlali 3,3 tuny materiální pomoci v podobě oblečení v rámci aktivit naší Oděvní banky.


Rok 2023 = více než 11 milionů korun pro samoživitele v nouzi

Rok 2023  byl z pohledu námi poskytnuté finanční pomoci rodinám sólo rodičů v nouzi opět velmi náročný, protože podle předběžných odhadů překonala stejně jako v předcházejícím roce přes částku 11 milionů korun. Konkrétně v prosinci jsme pomohli částkou 563 364 korun, kterou jsme rozdělili mezi 57 rodin samoživitelů v rámci finančního příspěvku na bydlení (nájem, energie) nebo potraviny, zároveň jsme zajistili v rámci našeho Vánočního stromu přání na 500 vánočních dárků pro děti, kterým jsme tak pomohly zažít ty správné nezapomenutelné vánoce.


Oděvní banka v roce 2023 = 40 tun oblečení pro lidi v nouzi

Když se ohlédneme za rokem 2023, vidíme nejen čísla a statistiky, ale především lidské příběhy a společné úsilí. V naší Oděvní bance jsme kadý den svědky toho, jak každý kus oblečení nese svůj příběh a stává se součástí většího díla - pomoci a naděje pro ty, kteří to nejvíce potřebují. Právě skončený rok byl ve znamení velké solidarity a štědrosti, která se projevila v obrovském objemu darovaného oblečení.


Milion korun na vánoční dárky pro děti samoživitelů

Přesně jeden milion a padesát tisíc korun byla částka, kterou letošní vánoce naše neziskovka díky laskavé podpoře soukromých i firemních dárců vydala na zajištění vánočních dárků pro 531 dětí z neúplných rodin, které tuto pomoc potřebovaly. Dárci na dárky přispívali prostřednictvím našeho každoročního Vánočního stromu přání na našem eshopu Fashion Charity Shop, kde plnily konkrétní vánoční přání dětí z celé republiky. Ke splnění přání výrazně přispěli zaměstnanci společností Česká spořitelna, Nestlé a Vodafone.


Listopadová tisícovka balíčků pomoci Oděvní banky

V listopadu zvládla naše Oděvní banka rozeslat potřebným lidem v nouzi téměř tisícovku krizových balíčků oblečení, které obsahovaly skoro 4 tuny oblečení dámského, dětského nebo pánského podle požadavků žadatelů.


Další milion pro samoživitele

Naše říjnová pomoc samoživitelům v nouzi přesáhla částku 1 milionu korun, který pomohl téměř tří stovkám rodin sólo rodičů s dětmi v nouzi. Tradičně největší částka byla rozdělena v rámci našeho programu pomoci finančních příspěvků na náklady na bydlení a potraviny. Druhou největší položkou pak byly výdaje v rámci nově zahájeného vánočního programu, kdy jako každý rok zajišťujeme vánoční dárky pro děti z neúplných rodin ve finančních problémech. Tento měsíc byly ve spolupráci se společností Wiky hračky rozeslány první dvě stovky dárků, které děti najdou pod vánočním stromečkem.


Oděvní banka: 10 tun oblečení každé čtvrtletí

Díky štědrým individuálním dárcům, firemním sbírkám oblečení, velké pomoci dobrovolníků, distribuční síti spolupracujících organizací a přímému výdeji jsme od začátku roku v naší Oděvní bance rozdělili bezmála 30 tun materiální pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Vy darujete nám, my darujeme dál.


Letní milion a půl pro rodiče samoživitele v nouzi

Přesně 1,56 milionu korun je částka, kterou jsme během léta rozdělili mezi 170 rodin sólo rodičů v nouzi. Celková výše pomoci od začátku roku tak přesáhla 7,6 milionu korun a jedeme dál:)


5 tun darového oblečení v Oděvní bance během léta

O prázdninách jsme v Oděvní bance rozhodně nezaháleli, během letních měsíců jsme potřebným darovali přes 5 tun oblečení a další materiální pomoci. Současně jsme během srpna distribuovali školní pomůcky pro děti sólo rodičů.


Dvacet tun materiální pomoci za první pololetí

Za prvních šest měsíců tohoto roku odešlo z naší Oděvní banky přes 5 000 balíčků s materiální pomocí nejen pro samoživitele, ale všechny osoby v nouzi z celé České republiky. Drtivá většina více než dvaceti tun pomoci tvořilo oblečení, ale také například potraviny, dětské pleny a kosmetika.


Pět milionů korun a 20 tun oblečení od začátku roku

Milion korun měsíčně pro rodiny sólo rodičů v nouzi je tempo, které zatím držíme od začátku roku. V dubnu jsme na korunu přesně vydali částku 1 018 380 korun, která byla rozdělena mezi stovku rodin ve finančních problémech, nejvíce žádostí se tradičně týkalo finanční pomoci s nájmem a energiemi, v druhé řadě to byly úhrady letních táborů a škol v přírodě pro děti. 


KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^