Jedete v tom s námi! Tohle tu ještě nebylo, rozdělili jsme 367 tisíc a rozdali 1000 vstupenek

03. 08. 2020

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.

V měsíci červenci jsme vydali tuto rekordní částku 112 rodinám. Největší zájem byl o potravinovou pomoc, hned za ní o pomoc s nájmem a tábory. Právě na letní tábory se nám povedlo poslat od začátku letní kampaně 115 táborníků.

Například maminka Monika musela náhle na operaci a ač byla zaměstnaná, náhle tím přišla o příjem a dostala se do svízelné finanční situace. Náš příspěvek na nájem byl proto samozřejmost.

Radka vychovává sama dvě děti a její dvanáctiletá dcera navštěvuje speciální školu pro neslyšící, která je placená. Vzhledem ke krizi se Radka dostala do finančních problémů a neměla z čeho školné zaplatit. Požádala o úhradu nás a my jsme jí vyhověli.

Tereza se stará sama o syna od jeho tří měsíců, otec není zapsán v rodném listě, takže alimenty nedostává. Kromě finančních problémů musí řešit i zdravotní problémy malého. Proto jsme souhlasili s finanční pomocí pro její rodinu.

Katka se stará sama o čtyři děti, z toho dvě s postižením. Výživné dostává minimální a proto má tři zaměstnání, aby rodinu uživila. Bohužel zásahem korona krize o dvě práce přišla. Klub jí proto pomohl s úhradou nájmu.

Další maminka Katka se stará o dvouletou Karolínku, která je po operaci srdeční chlopně. Otec alimenty neposílá a rodina se tak dostala do nepříjemné situace, kdy hrozilo vystěhování. Pomoc tedy přišla od nás.

Lucka se svou čtyřměsíční holčičkou se musela stěhovat a vzhledem k tomu, že dávky od úřadu dostal opožděně a jejich bydlení bylo také ohroženo, zapojili jsme se tedy my.

Třináctiletý Jáchym trpí autismem a řadou zdravotních komplikací a péče o něj je pro maminku i sourozence velmi náročná. Aby si rodina mohla na chvíli vydechnou a Jáchym zároveň trávil čas s dětmi s podobnými potřebami, požádala nás maminka o příspěvek na speciální tábor, který jsme jí bez váhání poskytli.

Příběhy se šťastným koncem doplňujeme každý týden.