Jeden a tři čtvrtě milionu pro samoživitele v prvním čtvrtletí

03. 04. 2024

Naše nezisková organizace poskytla za první čtvrtletí letošního roku sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 1,7 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 130 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.

K této finanční pomoci jsme samozřejmě přidali i tu materiální prostřednictvím naší Oděvní banky, o jejíchž aktivitách se dočtete ZDE. Nejvíce finací bylo vydáno na zaplacení nájmů, úhradů záloh či nedoplatků energií, od února také hradíme dětem letní tábory a školy v přírodě.

V plném nasazení je i naše bezplatná infolinka, na kterou se denně obrací řada samoživitelů, kteří potřebují poradit ve své životní situaci. Hojně je využivána i emailová podobna infolinky, jakož i naše právní poradna.

Velmi nás těší poděkování, která nám rodiče volají, píší na email nebo na sociální sítě, je to pro nás největší důkaz, že naše práce je potřebná. Příklad jednoho z nich:

"Chtěla bych touto cestou poděkovat Klubu svobodných matek za finanční pomoc a velkou podporu. Přede mnou jsou první prázdniny po mateřské dovolené a rovnou čerstvě i v roli matky samoživitelky. Vůbec jsem si neuměla představit, jak vykryji hlídání dětí přes léto když se o ně tatínek přestal zajímat. Ale díky místnímu sportovnímu klubu, který nám poskytl slevu na příměstské tábory a Klubu svobodných matek, který zaplatil tábor pro 2 děti na 3 týdny, můžu v klidu chodit práce a vykrýt dovolenou mých kolegyň a kolegy. Měla jsem z vyřizování žádosti o příspěvek obavy, aby bylo vše v pořádku. Ale podpora ze strany Klubu svobodných matek byla skvělá. Vše proběhlo hladce a rychle. To pro mne bylo velké a milé překvapení. Moc děkuji Klubu svobodných matek za vše co nejen pro mně a naše děti, ale i pro ostatní svobodné matky dělají." Maminka Lucie

Za finanční i materiální podporu moc děkujeme všem soukromým dárcům a z firemních dárců naše poděkování patří společnostem: Nadace České spořitelny, Komastav Group, Delivery Hero Czech, Medical Beuaty, CVC Měšice, KC Rychta Klecany, Amazon/Federace PB, ANOA, Coccodrillo Černošice, Nestlé, MPSV, Husky, Domov mládeže SOŠ pro administrativu EU a Jarsini Boutique.

DĚKUJEME!

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^