Jak vyčistit skvrny od deodorantu nebo potu z oblečení?

21. 07. 2020

Bílé skvrny od deodorantu nebo žluté fleky od potu dokáží hospodyňku během praní pěkně potrápit, ne vždycky na ně totiž stačí běžný prášek. Poradíme vám staré babské rady, jak je odstranit bez drahých přípravků. 

Jistě si to pamatujete, funíš, skvrn a špíny se zbavíš. Nebo to byla jiná reklama? Nevadí, na fleky od potu nepotřebujete žádná předražená čistidla, už babičky věděly, že si vystačíte s práškem do pečiva nebo octem. Jako u každé skvrny platí, že čím dříve se do jejího čištění pustíte, tím bude lepší výsledek.

Čištění fleků práškem do pečiva

Prášek do pečiva už podle názvu asi do pračky nepatří, má ale překvapivé účinky i mimo pečení. Nasypejte půl sáčku do umyvadla s teplou vodou, rozmíchejte a namočte do něj na půl hodiny odmočít flekaté prádlo. Pak vyperte a budete překvapeni a nejen skvrny budou pryč, dokonce se oživení i světlé barvy. Takto si poradíte dokonce i se zapranými skvrnami. 

Čištění octem

Ocet je velmi zvláštní a účinné činidlo. Určitě víte, že zatočí například se šmouhami na skle nebo zrcadle, se zašedlou podlahou po malování nebo převařením odstraňuje vodní kámen. S octem ale šetřete, je opravdu silný, do litru teplé vody patří jen tři polévkové lžíce, které budou na skvrny stačit. Roztok pomůže s menším obarvením prádla, přibližně po hodině uvidíte výsledky ještě před vypráním. 

Podobně jako ocet se chová i kyselina citronová nebo citronová štáva. 

Na bílé prádlo stačí sůl

Skvrny zmizí přes noc i po namočení do litru teplé vody s rozpuštěnou hrstí kuchyňské soli. Roztok ale používejte jen na bílé prádlo, protože sůl narušuje barevnost prádla. 

 

Jak skvrnám zabránit? 

Pocení přímo souvisí s jídelníčkem, vyhýbejte se kořeněným jídlům, zvýšené pocení způsobuje alkohol, káva i mastná jídla. 

Proti pocení nepoužívejte deodorant, výrazně lépe účinkuje kvalitní antiperspirant, který aplikujte na holou suchou kůži a teprve pak se oblečte. Babské rady doporučují tradičně bylinky, nejvíce prý funguje šalvějový čaj.

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion charity shop)

+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
Číslo účtu: 578344002/5500
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^