Jak se přestěhovat bez stresu, pomůže dobrá organizace věcí

05. 07. 2020

Stěhování je stresující. Rodiče samoživitelé ho bohužel zažívají častěji než ostatní rodiny. Sepsali jsme návod, jak zařídit přesun všech věcí bez zbytečného nervování.

Plán a organizace stěhování

Ideální je předem sestavit plán stěhování a v průběhu přesunu se jím řídit a klidně si ho i odškrtávat. Měl by obsahovat všechny kroky, které bude potřeba udělat. Sestavte si seznam nepostradatelných věcí, které musíte mít vždy po ruce a nemůžete je hledat, jako kartáček na zuby, oblečení nejméně na dva dny, jídlo na den stěhování a den po něm a pod. Poslední co chcete je hledat v bytě plném krabic školní sešit nebo penál.

Stěhováci

Výběr stěhovací služby je pro hladký průběh stěhování klíčový. Zeptejte se kamarádek, porovnejte si nabídky na internetu, nebojte se zavolat do více firem. Je jasné, že vás kamarád s dodávkou přestěhuje levněji, ale věřte, že to nebude podle vašich představ.

Profesionálové nejsou levní, ale přesně vědí, jak si poradit v každé situaci, co unesou, jsou vybaveni popruhy a dalšími pomůckami. Očekávají, že lednička je těžká, postel rozměrná a neotáčejí oči v sloup, když mají věci nosit do osmého patra bez výtahu.

Třídění a označení při balení

Balit začněte s velkým předstihem. Je vhodné třídit věci podle důležitosti do krabic označených třeba písmeny, u nejdůležitějších začněte od A. První se balí zbytečnosti a dávají se do krabic třeba s písmenem C, při vybalování budete vědět, že počkají, např. knihy, většina nádobí, sezónní oblečení a boty, hračky. Teprve s blížícím se termínem se balí každodenní důležité věci, bez kterých se neobejdete.

Jak ušetřit obalový materiál

Během sěhování je vysoká spotřeba papíru, fólií a krabic. Často ale nejsou potřeba, např. pro vycpávky skla použijte ponožky, mezi nádobí a talíře poslouží dobře méně potřebné oblečení. Víte, že krabice není třeba shánět po obchodech, ale můžete si půjčit a pak zase vrátit? Zkuste internet nebo se doptejte u stěhovacích služeb.

Foťte si věci a nábytek

Při zabydlování v novém bytě a sestavování nábytku se budou hodit fotografie původního stavu. Před balením si proto vyfoťte co můžete, později se to může hodit jako takový malý manuál.

Snad jsme vám trochu poradili, přejeme vám pevné nervy a hladký průběh stěhování. Ať se vám v novém domově líbí!