irozhlas.cz - ‚Ženský, pro mě jste absolutní hrdinky.‘ Známé Češky zveřejnily podpůrné video pro matky samoživitelky

04. 09. 2018

České novinářky, herečky i zpěvačky zveřejnily na internetu videovzkaz, ve kterém vyjadřují podporu matkám samoživitelkám. Některé z nich popisují i svoji přímou zkušenost s náročnou péčí. Podle průzkumu organizace Klub svobodných matek třetina samoživitelek musí vystačit s měsíčním příjmem pod 10 tisíc korun, alimenty na děti pak dostává pouze polovina.

„Když mi bylo šest a mojí sestře tři, tak s námi maminka odešla z domácnosti, kde bylo bití na denním pořádku. Zachránila nám tím život, ale pro ni to v tu chvíli neskončilo, pro ni to teprve začalo,“ popisuje ve videu svoji zkušenost spisovatelka Kateřina Tučková.

V osmiminutovém sestřihu vzkazů, který zveřejnila na svém facebookovém profilu novinářka Nora Fridrichová, sdílí své příběhy například i zpěvačka Marta Kubišová, bývalá první dáma Dagmar Havlová či novinářka Markéta Kutilová. Slova podpory a obdivu ve videu doplňují ale i číselná fakta a apel na politiky.

„Věřím, že když o tom budeme pořád mluvit, tak politici přestanou dělat kraviny a začnou dělat něco pro vás,“ vybízí například novinářka Sabina Slonková.

Celý přepis článku včetně virálního videa naleznete ZDE.

Kliknutím se na to podíváte na Facebooku