Idnes.cz: Polovina samoživitelů není schopná ušetřit dětem na dárky, uvádí průzkum

21. 11. 2022

Pouhá pětina samoživitelů má našetřené peníze na vánoční dárky pro děti. Devět rodičů z deseti nebude schopných dětem splnit jejich vánoční přání nebo pouze částečně, vyplývá z průzkumu Klubu svobodných matek. Podle něj rovněž polovina samoživitelů není schopná v průběhu roku kvůli vysokým životním nákladům na dárky ušetřit vůbec.

Z ankety také vyplynulo, že čtvrtina samoživitelů si dovolí za vánoční dárky pro děti utratit jeden tisíc korun. Průzkum si nechal zpracovat Klub svobodných matek, který poskytuje rodinám samoživitelů finanční, materiální či odbornou právní pomoc.

Na otázku v anketě, zda jsou samoživitelé schopni zajistit dětem jejich vánoční přání, 62 procent vybralo možnost, že pouze částečně. Dalších 36 procent odpovědělo, že vůbec ne a pouhá 4 procenta dotazovaných dětská vánoční přání splní.

„Více než polovina sólo rodičů není schopná v průběhu roku vzhledem k vysokým životním nákladům na dárky ušetřit vůbec, 42 procent šetří, pokud to jejich příjmy dovolí,“ stojí dále v průzkumu, kterého se zúčastnilo 757 respondentů z řad samoživitelů a samoživitelek z celé České republiky.

Celé znění článku naleznete ZDE

obchod Fashion Charity Shop