Hospodářské noviny: Senioři nám posílají příspěvek od vlády

11. 01. 2021

Míra potřebnosti i solidarity je bezprecedentní, říká šéfka klubu samoživitelek Dana Pavlousková, která v rozhovoru odpovídala na otázky redaktorky Markéty Plíhalové.

Koronavirová krize tvrdě dopadla na rodiče, kteří zůstali na péči o děti a domácnost sami, a musí ji utáhnout z jednoho příjmu. Během prosince jsme přijali skoro 400 žádostí o pomoc.

Největším problémem je v tuto chvíli úhrada nákladů spojených s bydlením. Maminky mají často i několik přivýdělků najednou, aby zabezpečily svou rodinu. Krize dopadla hlavně na ty, které pracovaly na dohody v nejvíce zasažených oborech. To, že je situace opravdu už kritická, si uvědomuje i veřejnost, míra solidarity vzrostla. Důkazem je skutečnost, že se nám v prosinci ozývali senioři s tím, že chtějí darovat svůj mimořádný bonus od státu někomu, kdo to opravdu potřebuje.

Nejen o tomto se dočtete v článku ZDE.

Fotografie: Lukáš Bíba/Economia

(náš obchod Fashion Charity Shop)