Forum24.cz: Podle Schillerové je řada matek samoživitelkami jen kvůli dávkám. Nemá špetku emaptie

11. 09. 2020

Alena Schillerová řekla v rozhovoru pro CNN Prima News, že matky samoživitelky podvádějí kvůli dávkám. Uvedla, že celá řada samoživitelek nežije s partnerem, jen aby měly výhody a možnost čerpat sociální dávky. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat.

Ministryně financí nepodpoří příspěvek 6 tisíc korun pro samoživitelky, podle ní je totiž populistický. Překvapivě tak podpořila naopak rozhodnutí vlády udělit přípsěvek 5 tisíc korun důchodcům.

Uvedla, že rozpočet se z hlediska příjmů vyvíjí dobře, takže prostor přilepšit někomu je. Je překvapivé, že pro seniory tam prostor je, nicméně u podpory samoživitelek to sama považuje za populismus. Může to být tím, že tento návrh nepřišel od Andreje Babiše, nebo také že v průzkumech nemá ANO dostatečnou podporu voličů samoživitelů.

Rodiče samoživitelé přitom spadají do skupiny nejvíce ohrožených chudobou. Ukázalo se to z průzkumu Klubu svobodných matek, který mapoval vliv koronavirové krize na tuto skupinu. Z výsledků vyplynulo, že pro 6 5% rodičů samoživitelů je finanční situace horší, třetina z nich se zadlužila.

Odkaz na celý článek ZDE.