Extralife.cz - Dana Pavlousková z Klubu svobodných matek: Samoživitelky nesou stigma životní chyby, to není moc fér

31. 07. 2020

Samoživitelství není žádná prohra. Bohužel v naší společnosti i nadále narážíme na názor, že se jedná o životní neúspěch. "Nikdy se nerouhej, nikdy nevíš, co ti život přinese," cituje svoji babičku zakladatelka Klubu svobodných matek, Dana Pavlousková.

Nedostatek pracovních příležitostí, které se dají skloubit s péčí o rodinu a stigmatizace samoživitelek jako někoho, kdo si za to může sám. To jsou hlavní problémy, se kterými se potýkáme.

Samoživitelství není prohra.

Když je v pozici samoživitele muž, je oproti žene vnímán jako ten hrdina, který to zvládl. Bohužel pokud se ve stejné situaci ocitla žena, je na ni pohlíženo s despektem a ona je ta, která to nezvládla. Tohle je ve společnosti stále zakořeněno.

I neúplná rodina poskytne kvalitní péči.

Celý rozhovor najdete ZDE.

(náš obchod Fashion Charity Shop)