Ekonews: Charitativní obchody s oblečením a dalším zbožím přibývají.

08. 03. 2023

Charitativní obchody provozuje i Klub svobodných matek. Letos přidal další dvě prodejny pod značkou Fashion Charity Shop. Pobočku s dětským oblečením otevřel v pražských Holešovicích kus od té první s dámským oblečením, která funguje třetím rokem.

Druhá prodejna se nachází na severovýchodním okraji hlavního města. „Úplně čerstvou novinkou je náš největší obchod v Hovorčovicích, kde máme i charitativní e-shop,“ říká projektová manažerka Klubu svobodných matek Andrea Kaňáková. Z výtěžků obchodů organizace financuje programy pomoci pro samoživitele, kteří nemají na nájem či energie.

„Pozorujeme zvyšující se zájem ze strany zákazníků, což může být reakcí na obecné zdražování. Dalším trendem je bohužel menší objem textilu, který se vrací do recyklačního řetězce. Jedná se o dlouhodobější stav, který jsme začali vnímat po začátku války na Ukrajině a který pokračuje. Dlouhodobě velkým nedostatkem je pak pánské oblečení,“ připomíná Kaňáková.

Klub Svobodných matek je také úzce propojen s Oděvní bankou, která rodinám v nouzi vedle finanční pomoci rozdává i oblečení. Pro tyto účely má klub navázánu spolupráci se společností Potex, která provozuje textilní kontejnery, a oblečení Klubu Svobodných matek dováží. Potex si zároveň odebírá oblečení, které charita neupotřebí.

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.

infolinka: 800 99 55 11