Daniela a deset dalších rodin má klidnější spánek

24. 07. 2020

Další týden a další příběhy, které jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Z příspěvků od dárců jsme uhradili nájemné v hodnotě 55 tisíc korun.

Daniela je sama na výchovu syna, s nímž odešla od násilnického partnera a dlouhodobě se léčí se zraněními, které jí způsobil. Dostala se tak do finančních potíží a požádala nás o příspěvek na nájem, který jsme jí obratem poskytli.

Katku opustil partner v pokročilém stádiu těhotenství, takže se musela přestěhovat a zůstala na vše sama. Díky přetížení porodila předčasně a veškeré finance použila na vybavení pro miminko. rádi jsme jí proto do začátku přispěli na jídlo a základní potřeby.

Lenka má dva syny ve věku 3 a 6 let a během korona krize přišla o práci. Podařilo se jí najít novou, ale výpadek příjmu jí způsobil finanční potíže. Požádala nás proto o příspěvek, který jsme jí poskytli.

Jiřina prožívá velmi těžké období a do toho se ještě dostala do finančních potíží, kdy musela investovat do opravy topení a nezbyly jí peníze na nájem. Rádi jsme jí proto na nájemné přispěli.

Mladá maminka Tereza žije s dvouletou dcerkou a přivydělává si na brigádách, ale během korona krize o tuto možnost přišla, což jí způsobilo finanční výpadek. Rádi jsme jí proto poskytly příspěvek na nájemné.

Kristýna vychovává dva syny, pobírá invalidní důchod a rodičovskou, všechny dávky se ale v době korona krize zpozdily a Kristýna se tak dostala do dluhů. Požádala nás proto o příspěvek na nájem a my jsme jí vyhověli.

Nikola má dvouletého syna a aby jeho i sebe uživila, chodí na brigády a syn do jeslí. Během korona krize ale o brigády přišla a zůstala tak v jeslích dlužná Požádala nás proto o příspěvek na uhrazení dluhu, který jsme jí poskytli.

Hanka má tříletého syna a pracuje brigádně jako servírka, proto byla velmi postižena korona krizí, kdy pracovat nemohla. Požádala nás proto o příspěvěk na nájem, který jsem jí rádi poskytli.

Markéta má tříměsíčního chlapečka, na kterého zůstala sama a musela se ubytovat v azylovém domě. Snaží se sehnat brigádu, kterou by mohla vykonávat i s minkem, ale než se jí to podaří, chybí jí peníze na zpalacení nájmu. Proto jsme neváhali a poskytli jí příspěvek na nájemné.

Lucie má tři děti a během posledních měsíců přišla o práci i o bydlení. Svou situaci se aktivně snaží řešit a požádala nás o finanční příspěvek na nájemné, který jsme jí rádi poskytli.

Jana má pětiměsíční miminko, stará se o něj sama a nemá ani podporu rodiny. Během korona krize se zadlužila a díky vysokým splátkám jí nezbývají peníze na nájem. Požádalo proto o příspěvek nás a my jsme jí vyhověli.