Další týden a 14 rodin, kterým jsme finančně mohli pomoci

21. 09. 2020

V uplynulém týdnu jsme rozdělili mezi samoživitele přes 80 tisíc korun. Největší množství žádostí se týkalo příspěvku na bydlení, protože vliv koronakrize znamenal velký zásah do rozpočtu samoživitelů, se kterým se musí nadále potýkat.

Maminka Petra, řeší svoje velké zdravotní problémy a nyní i její Matyášek bojuje v nemocnici se zánětem ledvin. Finance pochopitelně začínají docházet, i když přes svoji invaliditu pracuje na zkrácený úvazek. Tatínek alimenty neposílá a Petra se zpozdila s placením nájemného. Bylo pro nás samozřejmé jí i tentokrát pomoci.

Maminka Andrea je už roky sama na výchovu svých dvou dětí. Vzhledem k chybějícím financím se stěhovala tento měsíc do menšího bytu. Bohužel musela zaplatit kauci a z výplaty prodavačky a příspěvku na bydlení ji částka stejně nestačí. K tomu náklady na začátek školního roku také znamenaly citelný zásah do rodinného rozpočtu.

Maminka Věrka je sama s 15ti měsíčním synem. Otce, vzhledem k jeho minulosti a jeho způsobu života, nemá syn ani v rodném listě. Před Covidem měla nastoupit do prodejny zeleniny na brigádu jako pokladní. Bohužel majitel krám zavřel. Možnost pravidelného hlídání nemá. Ze svého RP zaplatí synovi potřeby, insolvenci a na ostatní výdaje to většinou zbyde jen tak tak. Nyní se dostala do situace, kdy jí vznikl dluh na nájemném. Na přiznání státního příspěvku stále čeká.

Tatínek Zdeněk pracuje jako uklízeč, ale uživit tři děti je nad jeho možnosti. Na začátku školního roku vybavil děti do školy a zaplatil obědy, nyní ho ještě čeká doplatit plavání pro syna Zdeněčka, družinu pro Elišku a další školní potřeby pro nejstarší Jitku. Maminka soudem přiznané výživné neplatí a ani jinak nepřispívá.

Maminka Veronika je od ledna OSVČ, bohužel přes léto měla minimum klientů. Tatínek dětí od dubna přestal platit alimenty a nyní čeká, zda se jí pomocí návrhu na exekuci podaří dlužné výživné vymoci. Finanční rezervu již vyčerpala, proto se obrátila na Klub s prosbou o pomoc. Dříve aktivně pomáhala potřebným, ale nyní se dostala do situace, kdy sama pomoc potřebuje.

Další maminka Veronika nás požádala o příspěvek na potraviny, protože vzhledem dlouhodobé nemoci je nyní nezaměstnaná. Výdaje se kupí a maminka se dostala do situace, kdy se dále musí zadlužovat, aby situaci zvládla. Bohužel to je realita pro velké množství samoživitelů, kteří si musí finance půjčovat a následně nemají na jejich splácení.

(náš obchod Fashion charity shop)