Další milion pro rodiče samoživitele

01. 05. 2023

Čtyři miliony korun za čtyři měsíce je bilance naší pomoci rodinám samoživitelů v nouzi od začátku tohoto roku. V dubnu jsme registrovali až trojnásobný nárůst počtu žádotí o finanční příspěvek na letní tábory, jejichž objednávání ze strany rodičů je v plném proudu. I při tomto nárůstu převládající podíl žádostí o pomoc se týkal finanční pomoci s náklady na bydlení (nájem, energie) a potraviny. Dubnová pomoc činila přesně 1 014 360 korun pro 101 rodin sólo rodičů s dětmi v náročné životní situaci.

Naše velké poděkování patří stovkám soukromých dárců, bez jejichž pomoci by výše uvedená pomoc nebyla realizovatelná a stran firemních dárců naše poděkování patří společnostem JTI, Allen & Overy a Etnetera Activate.

Dubnová materiální pomoc v podobě oblečení a potravin dosáhla 2,8 tuny v podobě více než sedmi stovek balíků s pomocí pro osoby v nouzi. Celkově poskytnutá pomoc od začátku roku přesáhla objem 13,7 tuny a téměř tři a půl tisíce kusů balíčků. 

Mezi největší dárce, kteří přispěli oblečením v rámci zaměstnaneckých sbírek, patří společnosti Messer Technogass, Profitherm CZ, McKinsey, Nestlé, Notino a Omnicom media group. V rámci své pravidelné měsíční pomoci přispěly Oděvní bance i našim charitativním obchodům Fashion Charity Shop i společnosti Potex, Pumax, Ambiente a Naše Maso.

V neposlední řadě moc děkujeme společnosti OC Letňany a TV Nova, se kterými jsme měli v dubnu možnost uspořádat velkou víkendovou sbírku oblečení, která se setkala s velkou odezvou návštěvníků obchodního centra. Součástí sbírky byla autogramiáda herců oblíbeného seriálu Jedna rodina, kteří věnovali svůj volný čas na podporu dobré věci.

 

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^